Pasirinkite savo biblioteką
2016-05-30,      Naujienos

Mažosios odos plastikos kūrinių parodos „Intra vaizdiniai“ atidarymas

2016 m. birželio 2 d. 18 val. maloniai kviečiame į menininkių Relitos Mielės ir Ramutės Toliušytės mažosios odos plastikos parodos „Intra vaizdiniai“ atidarymą Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18. Paroda veiks iki birželio 30 d. Tel. 220461

Parodoje kuriama iliuzinė aplinka, kur patys kūriniai tampa mūsų vidinių vaizdinių imitacijomis. Kiekvieno iš mūsų pasąmonė kaupia įvairiausius potyrius, matytus vaizdus, o būtent sapnuose jie atgyja ir tampa savotiškais paveikslais.

Sapnai – unikali mums duota galimybė labiau pažinti save. Tai lyg tiltas, jungiantis praeitį su ateitimi. Kiekvienas vaizdinys, kilęs sapnų pavidalu yra prisiminimas, nutikimas ar savotiškas troškimas. Sapnuose atsiskleidžia sielos gelmės ir asmenybės bruožai. Retas atvejis, kuomet pauošalų ir mažosios odos plastikos paroda „kalba“ tokiomis temomis, tačiau būtent ši ekspozicija siekia realizuoti pasąmonėje kilusius vaizdinius ir tapti vizualiais sapnų simbolių pavyzdžiais. 

Sapnų formų yra įvairių, kaip ir jų aiškinimų. Žmonės jau nuo senų senovės domėjosi sapnais. Senovės graikai, romėnai ir babiloniečiai teikė didelę reikšmę sapnams, ypač mūšio išvakarėse. Biblijoje, taip pat pilna sapnų aprašymų, sietinų su religinėmis apraiškomis ir ateities spėjimais.

Tačiau šį kartą padėdami į šalį sapnininkus, ieškome simbolių reikšmių dviejų menininkių Relitos Mielės ir Ramutės Toliušytės parodoje. Menininkės naudodamos organišką medžiagą – odą, bando atskleisti mus visus taip dominančią temą – sapnus. Keliaujant akimis per papuošalus ir meninius objektus galime pamatyti įvairių sapnų vaizdinius, kurie atspindi visų mūsų pasąmonėje glūdinčius simbolius. Objektai ir abstrahuoti, ir detalūs, tačiau visi kūriniai kuria savą istoriją – sapną, kuriame atskleidžiama vis kitokia nuotaika, taip pat gyvenimiška ar mistiška situacija. Tegul ši ekspozocija kelia klausimus, prisiminimus ir suteikia galimybę vizualiai pamatyti galimas sapnų formas, vaizdus, kuriuos sunku apčiuoti ir įvardinti.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-11-23