D. U. K.

Kaip įsigyti skaitytojo pažymėjimą?

Lietuvos integralios bibliotekų informacinės sistemos (LIBIS) vieningo skaitytojo pažymėjimo naudojimo taisyklės

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje veikia kompiuterizuota skaitytojų  aptarnavimo sistema. Norint naudotis bibliotekos paslaugomis, reikia įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Jis išduodamas pateikus asmens dokumentą.

1 pažymėjimas suaugusiajam 0,90 €
1 pažymėjimas bendrojo lavinimo mokyklos moksleiviui 0,60 €
1 pažymėjimas vaikų globos namų auklėtiniui, vaikui iki 14 m., neįgaliajam
Skaitytojo pažymėjimo dublikato išdavimas 1,20 €

Skaitytojo pažymėjimą galima įsigyti bibliotekoje arba internetu*.

Kaip atlikti paiešką elektroniniame kataloge?

Nebūtina pildyti visų paieškos laukelių. Jei yra žinoma leidinio antraštė, rašyti ją laukelyje Antraštė. Jei antraštė ilga, rašyti tik jos pradžią arba tik tą antraštės dalį, kuri žinoma tiksliai (tuomet iš slenkančios juostos pasirinkti eilutę Visi žodžiai). Spausti Ieškoti.

Jei yra žinomas autorius, galima pildyti laukelį Asmenvardis. Kolektyvas. Pirmiausia reikia rašyti pavardę, paskui vardą, arba tik pavardę. Galima pasinaudoti autorių baze (langelis su daugtaškiu). Spausti Ieškoti.

Laukelyje Bet koks žodis galima įrašyti bet kokį žodį, jo fragmentą arba kelis žodžius (žodžio dalį galima pakeisti simboliais „*“ arba „_“; „*“ pakeičia žodžio bet kokio ilgio dalį, o „_“ – tik vieną simbolį).

Ieškant rusiškų leidinių, galima rašyti rusiškomis arba lietuviškomis raidėmis.

Kaip užsisakyti leidinį?

Atlikus dokumentų paiešką, ekrane pasirodo leidinio įrašas arba leidinių sąrašas. Reikia pažymėti kvadratėlius šalia leidinių, kuriuos norima užsisakyti. Tada spausti dešinėje lango pusėje esantį mygtuką Užsakyti.

Vėliau užpildomi atsidarę langeliai Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis (slaptažodis yra skaitytojo pavardė lietuviškomis raidėmis; vėliau slaptažodį galima pasikeisti). Spaudžiamas mygtukas Registruotis.

Užsakymo datos eilutėje reikia pasirinkti datą, kada planuojama ateiti į biblioteką atsiimti leidinių. Lentelėje Egzempliorių duomenys, grafoje Užsakyti pažymima biblioteka, iš kurios užsakomas leidinys. Spausti mygtuką Užsakyti.

duk_5

DĖMESIO! Prieš atvykstant į biblioteką atsiimti užsakyto leidinio, patikrinkite užsakymo būseną skiltyje Mano sritis / Mano užsakymai. Užsakymo būsena Dokumentas paruoštas reiškia, kad galite jį atsiimti. Tai padaryti reikia tą pačią dieną, kuriai jis buvo užsakytas, iki bibliotekos darbo laiko pabaigos.

Neatsiėmus leidinio, jis grąžinamas atgal į fondą ir kitą kartą turės būti užsakomas iš naujo.

Kaip pratęsti naudojimosi leidiniais terminą?

Reikia prisijungti prie bibliotekos interneto svetainės. Jos kairėje pusėje susirasti nuorodą Leidinio paieška elektroniniame kataloge. Ją paspaudus atsidarys katalogo svetainė. Pasirinkti meniu punktą Mano sritis (viršuje). Įrašyti prašomus duomenis: Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis (slaptažodis yra skaitytojo pavardė lietuviškomis raidėmis).

Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymą skaitytojas nori pratęsti, spausti mygtuką Pratęsti (ši paslauga neveiks, jei išnaudotas leidinio pratęsimo limitas).

Atsidariusiame lange pažymėti datą, iki kada bus naudojamas leidinys. Spausti Pratęsti.

Į skaitytojo elektroninį paštą iš bibliotekos atėjus laiškui su priminimu grąžinti leidinį, leidinio laikymo terminą galima pratęsti tiesiai per laiške pateiktą nuorodą. Ją paspaudus matomas skaitytojui išduotų leidinių sąrašas. Norint pratęsti grąžinimo terminą, spausti mygtuką Pratęsti.

Gavus laišką – raginimą grąžinti leidinį, jį privaloma grąžinti, kadangi pratęsti savarankiškai jau nebegalima.

Mygtuko Pratęsti nebus, jei leidinys ką tik paimtas arba grąžinimo terminas jau praėjęs. Tokiu atveju reikia kreiptis į biblioteką, iš kurios buvo pasiskolintas leidinys.

Paskolintų į namus leidinių naudojimosi terminus galima pratęsti du kartus, išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs ir / arba kitų skaitytojų reikalaujami.

Kaip rezervuoti leidinį?

Elektroniniame kataloge suradus reikiamą leidinį ir spustelėjus mygtuką Užsakyti, atsidaro lentelė Egzempliorių duomenys. Grafoje Rezervuoti reikia pažymėti biblioteką, iš kurios norima atsiimti leidinį. Nurodyti datą, iki kada rezervavimas aktualus, bei savo el. pašto adresą. Skaitytojas turi pasitikrinti, ar jo pašto dėžutė neperpildyta, ar adresas nurodytas teisingai. Spausti mygtuką Rezervuoti. Kai rezervuota knyga bus paruošta skolinti skaitytojui, į el. paštą ateis apie tai informuosiantis pranešimas.

Kaip panaikinti nereikalingą užsakymą?

Elektroniniame kataloge reikia pasirinkti kortelę Mano sritis. Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymas reikalingas atšaukti, paspausti mygtuką Panaikinti. Tačiau tai galima padaryti tik tuo atveju, jei užsakymas nėra priimtas, o tik pateiktas.

Ką daryti pavėlavus grąžinti ar praradus leidinį?

Laiku negrąžinus leidinių imami delspinigiai. Už kiekvieną praleistą dieną skaičiuojami 0,01 € dydžio delspinigiai nuo kiekvieno negrąžinto leidinio. Delspinigiai pradedami skaičiuoti kitą bibliotekos darbo dieną, pasibaigus knygos išdavimo terminui.

Grąžinus leidinius, bet nesumokėjus delspinigių, kiti leidiniai į namus neskolinami.

Skaitytojui, neturinčiam 16 metų ir pavėlavusiam grąžinti leidinius gali būti skiriama bauda – laikinai (priklausomai nuo to, kiek laiko leidinys negražintas, bet ne ilgiau kaip 6 mėn.) į namus neskolinami leidiniai.

Jeigu pasiskolinto leidinio grąžinti negalima (pamestas, sugadintas ar pan.), būtina kreiptis į bibliotekos darbuotoją, kuris informuos kokiu leidiniu galima pakeisti prarastąjį.

Ką daryti praradus skaitytojo pažymėjimą?

Kuo skubiau apie tai informuoti bibliotekos darbuotojus telefonu, el. paštu arba atvykus į biblioteką. Atsakomybė už skaitytojo vardu paimtus, bet negrąžintus ar sugadintus leidinius tenka jam pačiam.

Save

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-06-11