Bibliotekos istorija

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Biblioteka veiklą pradėjo 1925 m. ir buvo pavadinta Vinco Kudirkos vardu. Bibliotekos įkūrėjas – pedagogas ir muziejininkas Vincas Ruzgas. Fondą sudarė to meto pedagogų ir kitų inteligentų dovanotos knygos.

Per visą gyvavimo laikotarpį biblioteka buvo keliama iš vienų patalpų į kitas, keitėsi jos pavadinimas, o 1944 m., vokiečių antskrydžio metu, sudegė bibliotekos fondas. Dabartinėse patalpose Laisvės alėjoje biblioteka veikia nuo 1960 m. 1988 m. bibliotekai grąžintas Vinco Kudirkos vardas.

Per beveik 100 gyvavimo metų biblioteka pakito ir išaugo. Dabar biblioteką sudaro 5 funkciniai skyriai, įkurti centralizavus miesto viešąsias bibliotekas, ir 18 padalinių, išdėstytų miesto mikrorajonuose. 

Šiandien biblioteka suteikia galimybę naudotis knygų, periodinių ar informacinių leidinių fondais, duomenų bazėmis, tradiciniais ir elektroniniais katalogais, internetu, išmokti naudotis kompiuteriu. Bibliotekoje nuolat rengiamos parodos, susitikimai su knygų autoriais bei kiti renginiai. Informaciją ir konsultacijas teikia bibliotekos specialistai.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-02-01