2024-04-10,      Naujienos

Kviečiame į Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtus renginius

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23–29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes.

Kviečiame į Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtus renginius Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose:

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Balandžio 23 d. 18 val. Bernardo Gailiaus šnipų romano „Agentė“ pristatymas. Pokalbį moderuos kultūros žurnalistė Kotryna Lingienė.
1938-ieji, opozicinio judėjimo prieš Antano Smetonos vyriausybę įkarštis. Krikščionys demokratai, valstiečiai liaudininkai ir voldemarininkai pirmą kartą sutaria veikti kartu ir pagaliau priversti tautininkų prezidentą pasidalinti valdžia. Bet planus rezga ne tik jie. Dar viena didžiojo politinio žaidimo dalyvė – komunistų partijos pogrindininkė Angelė Treigytė. Romanas nukelia į kontrastais žaižaruojantį tarpukario Kauną, kurio tamsiose alėjose ir prašmatniuose interjeruose, madingų kostiumų klostėse ir vylingų akių žvilgsniuose tyko didžiuliai troškimai ir mirtini pavojai.

Balandžio 24 d. 12 val. ekskursija „Bibliotekos lobynai“, skirta bibliotekos 99-ajam gimtadieniui paminėti.
„Bibliotekos lobynai“ – kitoks pasivaikščiojimą po biblioteką, kurio metu įdėmiau patyrinėsite jos fasadą, atversite slaptas seifų duris ir susipažinsite su čia slypinčiais lobiais. Registracija į ekskursiją: https://forms.gle/Abh3pof8K5wt4F6h6

Balandžio 24 d. 19 val. Bibliotekos gimtadienis. Mantas Ben akustiškai.
Balandžio 24-ąją viena seniausių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje švenčia savo 99-ąjį gimtadienį. Laukdama šimtmečio, biblioteka kviečia šį gimtadienį paminėti jaukiai, klausantis akustinio aktoriaus ir atlikėjo Manto Ben autorinių dainų koncerto.

Balandžio 26 d. 19 val. Justės Kazakevičiūtės autorinės muzikos koncertas „Dienoraščiai“.
Koncerte susipins poezija, improvizacija, fortepijonas, balsas bei daugybė pažintų ir užslėptų emocijų. Atlikėja su klausytojais pasidalins ilgai brandintomis dainomis, į kurias sudėjo tai, ką kiti sudėtų į slapčiausią dienoraštį.

Balandžio 29 d. 19 val. filmo „Kapitonas. Pauliaus Jankūno istorija“ peržiūra.
„Išskirtinė ir įkvepianti Pauliaus Jankūno istorija nugulė į filmą „Kapitonas“ (režisierius Rimvydas Čekavičius). P. Jankūno, kaip žaidėjo, kaip asmenybės, kaip kapitono, portretas filme persipina su esminiais „Žalgirio“ istorijos įvykiais, klubo išgyventais nuopuoliais ir pakilimais. Iš viso krepšininko istoriją filme pasakoja net 25 pašnekovai – nuo artimųjų iki aršiausių varžovų.
Už galimybę rodyti filmą dėkojame „Sporto zona Media Group“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Balandžio 26 d. 18 val. Jurgos Tumasonytės novelių knygos „Naujagimiai“ pristatymas.
Novelių romanas „Naujagimiai“ aiškiai išsiskiria savita pasaulio vizija, ryškiais personažais, magiškojo realizmo elementais. Nekasdieniškame kontekste išryškėja asmeninės dramos, ribinės patirtys ir užburiantys, įtraukiantys vaizdai. Realistinis sluoksnis čia maišomas drauge su antgamtiniais, tautosakiniais, istoriniais sluoksniais. Knyga „Metų knygos rinkimuose“ nominuota prozos kategorijoje.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, V. Krėvės pr. 97A

Balandžio 22 d. 18 val. protų mūšis šeimoms „Smegenų ringas“: netikėčiausi faktai apie pasaulio bibliotekas ir kitos įdomybės. 
Kviečiame suburti savo 2–5 žmonių komandą ir užsiregistruoti tel. +370 37 31 32 18 arba el. paštu vaikai@kaunas.mvb.lt. Dalyvaujant žaidime reikia turėti bent vieną išmanųjį įrenginį (telefoną ar planšetę).

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Balandžio 24 d. 17 val. Ingridos Jakubavičienės knygos „Dviese. Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“ pristatymas
Naujausioje savo knygoje istorikė, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune muziejininkė dr. Ingrida Jakubavičienė pasakoja, kaip XX amžiuje Lietuvos gyvenime ėmus pūsti modernybės vėjams, šios dvi išskirtinės asmenybės (Sofija Smetonienė (1885–1968) – Lietuvos visuomenės veikėja, pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos žmona, pirmoji valstybės dama 1919–1920 m. ir 1926–1940 m., o jos sesuo Jadvyga Tūbelienė (1891–1988) – lietuvių visuomenės veikėja, Lietuvos Vyriausybės ir Lietuvos banko vadovo Juozo Tūbelio žmona) ieškojo savo gyvenimo stiliaus ir, pačios sąmoningai to nesiekdamos, sukūrė apie save legendą.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Balandžio 29 d. 18 val. susitikimas su rašytoja Igne Ale.
Knygų autorė ir vertėja Ignė Ale renginio metu pristatys savo naujausią romaną „Migruojantys paukščiai“, o taip pat Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga dar pasikalbėsime ir apie bibliotekininko profesiją, kuriai rašytoja yra dedikavusi knygą „Visi vieniši žmonės“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Eigulių padalinys, Šiaurės pr. 95

Balandžio 23–29 d. bibliotekos darbo metu individualios konsultacijos „Arčiau bibliotekos: ibiblioteka.lt funkcijos, galimybės ir prieinamumas visiems“. Registracija tel. +370 37 38 69 72 arba el. paštu eiguliai@kaunas.mvb.lt.

Balandžio 26 d. 17 val. informacinis-edukacinis renginys „ELVIS. Klausytis knygų paprasta“. Registracija tel. +370 37 38 69 72 arba el. paštu eiguliai@kaunas.mvb.lt.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Balandžio 25 d. 18 val. filmo „Riešutų duona“ (rež. Arūnas Žebriūnas) peržiūra.
Tai lyriška istorija, kurioje švelnūs atsiminimai apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią, persipina su tragikomiškais nesusipratimais ir žmogiškomis silpnybėmis.
Už galimybę rodyti filmą dėkojame Lietuvos kino centrui.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Balandžio 24 d. 10.30 val. susitikimas su Renata Bee, jos knygos „Spalvų namelis“ pristatymas ir edukacija darželinukams. 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Balandžio 25 d. 17.30 val. Herkaus Kunčiaus knygos „Litbelas. Neišnešiotas vaiduoklis“ pristatymas.
Tai romanas apie vos keletą mėnesių gyvavusią kvazivalstybę – Lietuvos ir Baltarusijos Sovietų Socialistinę Respubliką, sukurtą Rusijos bolševikų. Į Vilnių iš Rusijos atsiųsta Litbelo vyriausybė, vadovaujama Maskvos statytinio Vinco Mickevičiaus-Kapsuko, apkvaitusi nuo revoliucijos vėjų ir remiama Raudonosios armijos durklų, bando kurti naują pasaulį, kuriame absurdo daugiau nei sveiko proto, o smurtas čia tampa pagrindiniu valios įtvirtinimo įrankiu.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinys, P. Lukšio g. 58

Balandžio 25 d. 17.30 val. Aleksandros M. Aistės knygos „Nekenčiu Paryžiaus“ pristatymas.  
Romanas linksmas ir dinamiškas, švelnus ir romantiškas, paliečiantis jautrias ir reikalingas temas. Autorė ne tik džiugina gražia meilės istorija, bet ir įrodo, kad kiekvienas savo lagamine (rožiniame, bet nebūtinai!) į santykius atsineša ir per ilgus metus susikaupusių nuoskaudų, kurioms išgydyti reikia meilės.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Balandžio 26 d. 17.30 val. protų mūšis „Knyga – durys į pasaulį“, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Savo 2–5 žmonių komandą registruokite telefonu +370 37 74 01 67 arba el. paštu sanciai@kaunas.mvb.lt.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 51

Balandžio 24 d. 16 val. kardiologo prof. Rimvydo Šlapiko paskaita „Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija“. Renginį organizuoja: ŠKL pacientų draugija „Sveika širdis“, Šilainių seniūnija, Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Tirkiliškių padalinys, Tirkiliškių g. 51

Balandžio 24 d. 11 val. garsiniai skaitymai vaikams „Kas skaityti pripras, tas daug naudos knygoje sau ras“.

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

20240524_133605

Kauno klubo „Skiaučių menas“ paroda „Tėviškės spalvos“

Iki birželio 6 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24, veiks Kauno klubo „Skiaučių menas“ paroda „Tėviškės spalvos“. Parodą aplankyti ...
Vaikas su knyga

Pirmoji draugystė su knyga

Birželio 25 d. 17.30 val. kviečiame šeimas su 3–6 m. vaikais į edukacijas „Pirmoji draugystė su knyga“, kurios vyks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių ...
Knygų klubas šančiuose coveris

Knygų klubo susitikimas

Birželio 27 d. 16 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7, vyks knygų klubo susitikimas. Jei negalite atsispirti knygų kvapui, o ...
Dizainas be pavadinimo (40)

Kūrybiniai užsiėmimai senjorams

Birželio 5, 12 d. 10 val. kviečiame į projekto „Susitikim, mieli senjorai“ užsiėmimus „Odos dirbtuvės“, kurie vyks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių ...

Adresas: Laisvės al. 57
Tel. (8 37) 20 64 14
El. p. aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Mapu g. 18
Tel. (8 37) 22 04 61
El. p. menas@kaunas.mvb.lt

Adresas: V. Krėvės pr. 97A
Tel. (8 37) 31 32 18
El. p. vaikai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Veiverių g. 43
Tel. (8 37) 29 57 77
El. p. aleksotas@kaunas.mvb.lt

Adresas: Aušros g. 37
Tel. (8 37) 73 09 94
El. p. ausra@kaunas.mvb.lt

Adresas: Taikos pr. 113B
Tel. (8 37) 45 24 04
El. p. berzelis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 377
Tel. (8 37) 41 11 85
El. p. dainavapit@kaunas.mvb.lt

Adresas: Šiaurės pr. 95
Tel. (8 37) 38 69 72
El. p. eiguliai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 24
Tel. (8 37) 45 74 65
El. p. girstupis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 226
Tel. (8 37) 31 41 99
El. p. kalnieciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Stulginskio g. 61
Tel. (8 37) 36 30 70
El. p. neris@kaunas.mvb.lt

Adresas: Marių g. 37
Tel. (8 37) 37 35 60
El. p. palemonas@kaunas.mvb.lt

Vedėja Daiva Nevardauskienė
Adresas: Vaidoto g. 115
Tel. (8 37) 34 62 98
El. p. panemune@kaunas.mvb.lt

Adresas: P. Lukšio g. 60
Tel. (8 37) 31 41 08
El. p. parko@kaunas.mvb.lt

Adresas: Ekskavatorininkų g. 8
Tel. (8 37) 37 02 23
El. p. petrasiunai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raudondvario pl. 230
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Sandėlių g. 7
Tel. (8 37) 74 01 67
El. p. sanciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Baltų pr. 51
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Tirkiliškių g. 51
Tel. (8 37) 39 21 43
El. p. tirkiliskes@kaunas.mvb.lt

Adresas: J. Borutos g. 23
Tel. (8 37) 43 60 19
El. p. vingyte@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raseinių g. 26
Tel. (8 37) 22 56 47
El. p. kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Romuvos g. 48
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Chodkevičių g. 6
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-05-27