Pasirinkite savo biblioteką
2019-03-12,      Naujienos

Kviečiame švęsti Laimę!

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jungiasi prie „Kaunas 2022“ iniciatyvos minėti Tarptautinę laimės dieną ir kovo 20-ąją kviečia į Laimės aktyvacijas bibliotekos skyriuose ir padaliniuose. 

 

Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyrius
Laisvės al. 57, tel. (8 37) 20 64 14

Kovo 20 d. 11–19 val. renginys „Laimė yra šunys!“. Šią dieną į biblioteką su augintiniais užsukę lankytojai bus pavaišinti „Ceffeine“ kava, o jų augintiniai gaus „Kikos“ paruoštų dovanėlių. Taip pat kviesime aukoti gyvūnų prieglaudai „LESĖ“, atnešti beglobiams maisto ar kitų reikalingų daiktų. 

 

Jaunimo, meno ir muzikos skyrius
A. Mapu g. 18, tel. (8 37) 22 04 61

Kovo 20 d. 17.30 val. VU KnF Raudonojo kilimo teatro spektaklis „Nakvišos gėralas. Nealkoholinis“ (Pagal Vydūno vieno veiksmo pasakų vaidinį „Nakvišos gėralas“). 
„Nuslinko sapnas, kurs mane kankino,
Ir aušta rytas neapsakomas…“
Kol Agė su Gervydu augina rūtų darželį svajodami kurti gyvenimą kartu, į taikią jų šalį netikėtai pasibeldžia dvi nežemiškos būtybės. Viskas gal ir toliau klostytųsi gerai, jei viena iš jų nebūtų valdžios ir galios apsėstas Stumbras, o kita – meile nusivylusi Gunda-Nakviša. Sakoma, kad įskaudinta moteris gali pridaryti daug bėdų, tačiau niekas nė nebūtų pagalvojęs, kad keli mažyčiai Nakvišos buteliukai sukels tikrą jausmų chaosą ramioje žmonių šalyje…
VU KnF Raudonojo kilimo teatras kviečia kartu nusikelti į gaivališką stebuklų ir mitų kupiną Vydūno pasakų vaidinį, kuriame nutrinamos visos tikrovės ir sapnų ribos. Godžiai gurkštelėkit Nakvišos gėralo ir stačia galva pasinerkite į gamtos ir judesio siautulį.
Režisierė: Indrė Endriukaitė
Kompozitorius: Modestas Kapustinskas (Modestyno)
Scenografija: Ugnė Padriezaitė
Aktoriai: Aura – Jogailė Navickaitė, Agė – Brigita Valentėlytė, Gervydas – Karolis Linauskas, Gunda (Nakviša) – Ieva Hug, Stumbras – Jurgis Simanavičius.

Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfKOp9ME2-BeMx5zwO_LRJo9t6dhyJ_hPZv1H8ADfQ7xStcGg/viewform?usp=sf_link


„Aušros“ padalinys
Aušros g. 37, tel. (8 37) 73 09 94

Kovo 20 d. 12–19 val. akcija duok Laimei kelią į biblioteką. Vienai dienai „Aušros“ padalinyje įsikurs literatūrinė kavinė „Laimingi žmonės skaito ir geria kavą“, kurioje gardžia kava pavaišinsim kiekvieną laimingąjį, radusį kelią į biblioteką, prie kavos puodelio vyks pokalbiai ir susitikimai su menininkais, rašytojais ir šiaip įdomiais žmonėmis, bus galimybė dalintis Laime, t.y. knygomis.


Z. Kuzmickio padalinys
Raseinių g. 26, tel. (8 37) 22 56 47

Kovo 20 d. 18 val. skaitymas: „Kandidas, arba optimizmo mirtis“. Paprašykite kiekvieną keleivį papasakoti savo gyvenimo istoriją, ir jei bent vienas atsiras, kuris nebūtų dažnai keikęs savo gyvenimo ir kuris pats sau nebūtų nuolat kartojęs, kad jis nelaimingiausias žmogus, meskite mus žemyn galva į jūrą. Spektaklis palies jaunosios kartos ambicijų, idealizmo ir jaunatviško maksimalizmo skaudų susidūrimą su realybe, kurioje pragyvenimas, išgyvenimas ir sugyvenimas atima svajonių įgyvendinimo laiką, vėliau ir norą. Optimistiškai auklėti būti ypatingais, užkariauti pasaulį ir siekti savo svajonių, nes viskas įmanoma, realioje gyvenimo „rinkoje“ atrandame, kad tenka daryti darbus, o ne svajones, išgyventi pasaulyje, o ne jį taisyti. Ir šiame pastatyme „Teatrono“ trupė žvelgs į temą per komiškumo prizmę ir mėgins Kandido nepasiduodančiomis akimis pažvelgti į šias skaudžias temas.

Volteras ir Teatronas – „Kandidas, arba optimizmo mirtis“.
Ištraukos iš būsimo spektaklio skaitymas.
Pagal Voltero apsakymą „Kandidas, arba Optimizmas“.

Spektaklio kūrybinė komanda: Režsierius – Gildas Aleksa; Scenografas – Aistis Lansbergas; Kompozitorius – Jokūbas Tulaba.

Skaito: Milda Jonaitytė, Milda Naudžiūnaitė, Karolis Kasperavičius, Matas Dirginčius.

 

Neries padalinys
A. Stulginskio g. 61, tel. (8 37) 36 30 70

Kovo 20 d. 15 val. dailininkės Liucijos Zambacevičiūtės mandalų parodos atidarymas. Renginys organizuojamas su Kauno kartų namais.

 

Palemono padalinys
Marių g. 37, tel. (8 37) 37 35 60

Kovo 20 d. 16 val. Laimės dienos šventė „Laimė yra Palemonas“. Dalinsimės laimės receptais iš kurių iškepsime didelį laimės pyragą ir pakviesime vaišintis visus. Renginyje dalyvaus: Socialinis globėjas Arvydas Linartas, šiuo metu savanoriaujantis projekte „Niekieno vaikai“, 2019 m. apdovanotas „Gerumo kristalu“, Kauno Palemono bendruomenės pirmininkė Rita Agurkienė, 2015 m. apdovanota „Gerumo kristalu“, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Zinkevičienė ir kiti nusipelnę palemoniečiai.

 

Knygos į namus

Biblioteka dovanoja skaitymo džiaugsmą ir atveža į namus knygas tiems, kurie patys negali atkeliauti iki bibliotekos. Šia paslauga pasinaudoti gali laikinai neįgalūs vartotojai, vyresni nei 70 m. senjorai, turintys senatvės judėjimo problemą bei žmonės, turintys neįgalumo pažymėjimą dėl fizinės negalios. Norintys svečiuose sulaukti bibliotekininko, kviečiami kreiptis į Jaunimo, meno ir muzikos skyrių, telefonu (8 37) 22 04 61 arba el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt. O tie, pas kuriuos apsilankysime būtent kovo 20-ąją – Tarptautinę laimės dieną – sulauks malonios staigmenos.

 

www.laimesdiena.lt

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-07-07