Pasirinkite savo biblioteką
2020-09-22,      Naujienos

Knygos „Moteris ežere“ apžvalga

„Pasirodei mano pasakojimo pabaigoje ir pavertei ją savojo pradžia. Madlena Švarc, kodėl taip padarei? Kodėl negalėjai pasilikti savo nuostabiuose namuose ir neblogoje santuokoje, palikti manęs fontano dugne? Ten buvau saugi.

Visiems buvo saugiau, kol buvau ten.“

Įsivaizduokite iš pažiūros tobulą santuoką, jaukius, puošnius namus ir pavyzdingą šeimą. Taip pat pabandykite įsivaizduoti, koks jausmas apima, kai per akimirką suvoki, jog tai nėra gyvenimas, apie kurį svajojai. Taip prasideda Madlenos Švarc istorija.

1966 metai. Baltimorė. Miestą sukrečia mergaitės žmogžudystė, kurios epicentre atsiduria ir Madlena – savo gyvenimu nusivylusi namų šeimininkė, nusprendusi išbandyti save žurnalistikoje – ji drąsiai neria į nepažįstamus vandenis, susirašinėdama su bausmę atliekančiu nusikaltėliu bando išsiaiškinti tikruosius žmogžudystės motyvus bei įrodyti, kad, nepaisant visuomenės spaudimo, gali šio to pasiekti.

Greta to, ji užmezga visiškai tiems laikams nederamą romaną su juodaodžiu policininku, kurio vienintelė svajonė, kad galų gale įvyktų policijos sistemos reforma ir jis turėtų galimybę iš pareigūno, kuriam net telefono niekas nepatiki, tapti detektyvu.

Ir štai netikėtai dingsta jauna juodaodė Kleo Šervud – mergina, besąlygiškai troškusi meilės ir geresnio gyvenimo, palikusi du sūnus viskuo nusivylusiems savo tėvams.

Madlena stačia galva neria į itin pavojingą tyrimą, lyg žinodama, kad atomazga garantuos jai ne tik taip trokštamą paaukštinimą, bet ir užtikrins jos, nepriklausomos moters, statusą.

Kur nuves Medės tyrimas ir kas slepiasi už iš pažiūros elementarios bylos?

Tikras perliukas detektyvų gerbėjams!

Laura Lippman „Moteris ežere“. Vilnius: Tyto alba, 2020, vert. Daumantas Gadeikis. 

Apžvalgą parengė vyresn. bibliotekininkė Simona Montvidaitė-Dirmienė.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-10-26