Pasirinkite savo biblioteką

„KAUNAS PHOTO STAR 2019 Finalistai“ parodos atidarymas

Rugsėjo 6 d. 16.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, vyks festivalio „Kaunas Photo“ konkurso „KAUNAS PHOTO STAR 2019 Finalistai“ parodos atidarymas. Tai – viena iš penkių senamiesčio erdvių, kuriose vyks parodos atidarymų virtinė. Daugiau informacijos ir kitas erdves galite rasti čia.  

2019 m. rugsėjo 5 d.–spalio 6 d. po įvairias Kauno erdves pasklis 16-asis tarptautinis fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO 2019, kurio šiųmetinė tema „Skaitmeninis-Virtualus-Tikras“ kviečia sutelkti dėmesį į virtualaus pasaulio procesus, skaitmeninio gyvenimo būdo pasekmes, duomenų srautus, ryšius, elektroninius nusikaltimus ir saugumą, mašinų mokymąsi, stebėjimą, automatizavimą, grėsmes ir trapias ribas. Dokumentinė fotografija, tradiciškai vyraujanti „Kaunas Photo“ stilistinė raiška yra pati savaime yra suskaitmeninta realybė, turinti virtualių pavidalą – šiais metais tampa pati save atspindinčia refleksija. Tai puiki provokacija patyrinėti savo asmeninį santykį su tema, atsakyti sau pačiam: kaip aš save transliuoju į pasaulį, kokia yra mano kuriama kasdienybė – skaitmeninė, virtuali ar tikroji, kuriai iš jų teikiu prioritetą? Šių metų „Kaunas Photo“ meninė programa yra kvietimas „nusileisti ant žemės“, t.y. išjungti išmanųjį ir įdėmiau pažiūrėti į fizinį pasaulį.

KAUNAS PHOTO festivalis – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetinis ir svarbiausias fotografijos renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Pradėtas organizuoti 2004 metais, festivalis vyksta kasmet rugsėjo mėnesį, antrame pagal dydį Lietuvos mieste – Kaune. Pasauliniame fotografijos meno kontekste, KAUNAS PHOTO žinomas kaip kylančių talentų ir premjerų festivalis, platforma šiuolaikinės fotografinės kūrybos dialogui tarp Šiaurės ir Pietų, Rytų ir Vakarų. Nors festivalis – svarbiausias fotomeno renginys Lietuvoje, jis neapsiriboja vien tik Lietuvos fotografijos mokyklos akcentavimu. Festivalio programos ir projektai apima labai platų veiklų spektrą: nuo parodų eksponavimo iki katalogų parengimo ir publikavimo. Vienas sėkmingiausių pavyzdžių, 2014 metų paroda „74-ųjų karta“, nugulusi į to paties pavadinimo katalogą-knygą, apie 11, tarptautiniu mastu pripažintų Europos fotografų, gimusių 1974 metais.

Daugiau informacijos tel. (8 37) 22 04 61. 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-01-22