2023-03-14,      Naujienos

Knygos „Simonas“ apžvalga

Knyga apie gyvenimą, santykius, buitį ir būtį. Regis, turėtų būti niekuo ne kitokia nei šimtai knygų, bet toli gražu taip nėra.

Autorė turi talentą paprastą istoriją suvarpyti ir adatėlėmis prisegti prie širdies taip, jog kažkur giliai sumaustų, tuo pat metu suvokiant, kad plyšelių reikėjo tik tam, kad pro juos sklistų šviesa. Vienareikšmiškai, tai pasakojimas, kuris primena, kad gyvenimas nėra vakarėlis, bet laikydamiesi drauge ir išvien, ne vieną krytį galime sušvelninti. 

Taip, ši knyga elegantiškai baksteli pirštu į faktą, kad gyvenimas visus nesidrovėdamas apdrėbė mėšlu, tačiau kartais taip apspangstame nuo savojo aromato, kad nepajėgiame matyti, jog ir kitiems ne tik cinamonai dvelkia. Autorė švelniai moja pažygiuoti kito batais prieš puolant smerkti.

REKOMENDUOJU, jei norite pakeliauti po Armėniją vaizdiniais, įsikibus papročiams į parankę. Nepailstamai rekomenduosiu tiems, kurie norėtų suprasti, kad žmogus nėra tik tai, kaip jis atrodo iš šono ar iš pirmo žvilgsnio, nes mūsų gyvenimo istorijos yra daug sudėtingesnės bei painesnės. 

NEREKOMENDUOJU, jei mėgstate tik šiuolaikiškumu kvepiančias istorijas ar lakonišką bei greitą tekstą – ne, tai apie nedidelį Armėnijos miestelį, dar nespėjusį pasivyti visų madingų tendencijų. Apie vyresnius žmones bei jų gyvenimus meniškai austais sakiniais, kurie kviečia sustoti ir įsiklausyti.

Istorija, kuri tik užtvirtino mano meilę autorei. Taip, skaitydama šią knygą aš galėjau sakyti, kad keliauju: vaizdais, laikmečio vingiais, tradicijomis. Krizenau nuo pirmo skyriaus, nors, dievaži, jis nėra juokingas – keliaujam tiesiai į paties Simono laidotuves. 

Tiesa, vos perskaičius apie knygos veikėjus (Simoną bei tuos, kurie susirinko atsisveikinimui) norėjosi tiesiog imti ir nekęsti – dievaži, kažkokių amoralių pakvakėlių vakarėlis. Bet autorės talentas paversti tuos, kurių ketinai nekęsti tais, dėl kurių suskaudo – stulbinantis. Ir be jokių skandalų, riksmų, daužymųsi į krūtinę. Švelniai, ramiai, tarsi mama, kuri glostydama kužda – ei, vaike, pažiūrėk, gal taip stipriai pykti nevertėjo. 

Link pabaigos truputėlį prailgo, o gal kiek ir užsiliūliavau. Tikrai nebūčiau nei kažko pasigedusi, nei pakeitusi nuomonės apie knygą, jei bent viena gedėtoja būtų buvę mažiau. Taigi, man patiko ir labai. Be jokio gailesčio 5 žvaigždutės.

Narine Abgaryan „Simonas“. Vilnius: BALTO, 2022, vert. Alma Lapinskienė.

Apžvalgą parengė vyresnioji bibliotekininkė, tinklaraščio „Pelėdos skaitiniai“ autorė Viktorija Lukoševičienė.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Lieponė web

Jurgitos Lieponės knygos „Kelias, pingvinai ir aš. „Camino Lituano“ dienoraštis“ pristatymas

Kviečiame į Jurgitos Lieponės knygos „Kelias, pingvinai ir aš. „Camino Lituano“ dienoraštis“ pristatymą, kuris vyks spalio 17 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, ...
Senjorai

Senjorų mėnesio renginiai bibliotekoje

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka spalio mėnesį, kaip ir kasmet, dar daugiau dėmesio skirs vyresnio amžiaus lankytojams. Bibliotekos skyriuose ir padaliniuose jų lauks įvairūs renginiai, ...
Dizainas be pavadinimo (33)

„Nepatogus kinas“: trumpametražių filmų vaikams „Kalnų žmogus“ ir „Kovinga mama“ peržiūra

Spalio 24 d., antradienį, 12 val. bibliotekos Palemono (Marių g. 37), Parko (P. Lukšio g. 60), Tirkiliškių (Tirkiliškių g. 51) ir Z. Kuzmickio (Raseinių g. 26) ...
Dizainas be pavadinimo (30)

„Nepatogus kinas“: trumpametražių filmų „Džiulijeta ir vėžliai plastikinėj sriuboj“ ir „Dveji Jasminos namai“ peržiūra

Spalio 18 d., trečiadienį, 12 val. bibliotekos Palemono (Marių g. 37), Parko (P. Lukšio g. 60), Tirkiliškių (Tirkiliškių g. 51) ir Z. Kuzmickio (Raseinių g. 26) ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-10-03