Pasirinkite savo biblioteką

Gvido Latako paroda „Sapniai“

Kviečiame į Gvido Latako paveikslų parodos „Sapniai“ atidarymą, kuris vyks Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vasario 8 d. 17 val. Paroda veiks iki kovo 8 d. Tel. (8 37) 22 23 57. 

Gvidas Latakas apie parodą:
„Kas lieka riteriui, jei ne sapnuoti? Tokiais tat laikais? Kurti, perpasakoti istorijas, truputį paistyti, trupinį sapalioti. Apie seniai būtus laikus, pagražintus prisiminimais mito laikus, apie laikus niekada nebūtus. Pozicija mene – leisti sau. Sapnuoti. Arba dainuoti apie tuos senus laikus.
Tegu pasaulis lekia sau skubom, o mano paveiksluose lai ir toliau kokie kalviukai kala geležį, du kala, o trečias klausosi, kaip toli eina garsas nuo priekalo, pritaria jisai tam spengesiui gitara, sutaurina garsus, suteikia kalėjams ritmo.

Snaudžiantis riteris iš viduramžių manuskriptų. Pasapnuokim. Tai mes ir esam snaudžiantys. Mes ir esam Sapniai.

Miraklis. Gyvenimo ir mirties šokis. Nėra laimėtojų, 1:1 Taip turi būti. 

Didžiosios raidės – majuskulai, M – meilė, mirtis, medus, N – naktis, nuodai, naktižibiai, Z – zuikis, Zauerveino daina, Ž – žuvys, seserų žuvų seserija, žuvių brolija.

Judita – moteris, nuritinus senam baisuokliui galvelę, o kartais – šeimininkė, paimanti rankon virdulį, kaip seno priešo galvą. Tai susimąstymo momentas, ar panašus tas virdulys į vyro galvą, iš snapelio, nosies?

Į savo paveikslus prišaukiu ir kitas senąsias Europos legendas, jau beveik nebereikalingas senajai Europai, nuskendusias makalavimuose. Man tų legendų kažkodėl reikia, tegu jos tarnaus metaforomis. Ant tų metaforų tinklo galiu sau leisti eksperimentuoti su spalva. Leidžiu suminkštėti piešiniui ir daugiau duodu valios dažui. Mokausi laisvėti. Kartais erotiniai pradai prasimuša pro dažų dumblą. Teks išmokti gyvent ant ugnikalnio. „Statykim namus ant Vezuvijaus“.

 

Latakas Gvidas

Rašantis dailininkas.

Gimė ir augo Telšiuose.

Nuo 1998 m. gyvena Kaune. Dirba pedagoginį darbą, parodose dalyvauja nuo 1996 m., tapo paveikslus, kuria emalio miniatiūras bei medalius.

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-07-10