Pasirinkite savo biblioteką
2017-05-04,      Naujienos

Europos dienos šventė Kaune

Kauniečiai ir miesto svečiai gegužės 9-ąją kviečiami švęsti Europos dieną. Šios šventės proga miesto centre jau nuo vidurdienio žmonių lauks įvairūs renginiai ir staigmenos. Šventės vietoje vyks teatralizuoti Europos valstybių pristatymai, informacinė mugė, koncertas, orientavimosi žaidimas, dalyviai bus įtraukiami į įvairias interaktyvias veiklas ir kūrybines dirbtuves.

Laisvės alėja Europos dienos vidurdienį pavirs mažąja Europa – joje įsikurs įvairios Europos šalys. Taip renginiu „Europa Laisvės alėjoje“, organizuojamu Kauno Europe Direct informacijos centro ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, prasidės Europos dienos renginiai Kaune. Laisvės alėjoje nuo fontano iki „Aušros“ gimnazijos kauniečių ir miesto svečių laukia unikali galimybė tuo pačiu metu apsilankyti Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje ir kitose šalyse, kurių tradicijas ir kultūrinius savitumus atskleis Kauno miesto moksleiviai. Vietas, kokia šalis ir kokiu laiku bus pristatoma jau nuo pat ryto žymės geltonos žvaigždutės ant Laisvės alėjos grindinio. 

12–12.30 val. prie fontano Laisvės alėjoje įsikurs Italija (A. Puškino gimnazija), erdvėje prie „Vero Cafe“ (Laisvės al. 86) – Ispanija („Santaros“ gimnazija), o prie restorano „Miesto sodas“ (Laisvės al. 93) – Vokietija (S. Daukanto progimnazija). 12.30–13 val. miesto sodelyje prie „Kauno spaudos“ kiosko bus galimybė apsilankyti Olandijoje („Varpo“ gimnazija), o prie „Vilties vaistinės arbatinės“ (Laisvės al. 100) – Ispanijoje (J. Naujalio gimnazija). 13–13.30 val.  ant Centrinio pašto laiptų kviečiame užsukti į Graikiją („Vyturio“ gimnazija), erdvėje prie „Presto“ kavinės (Laisvės al. 90) – į Didžiają Britaniją („Atžalyno“ progimnazija), o prie restorano „Miesto sodas“(Laisvės al. 93) – į Rumuniją (J. Urbšio katalikiška vidurinė mokykla). 13.30–14 val. prie „Presto“ kavinės (Laisvės al. 90) šurmuliuos Prancūzija (Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų studija „Teatrapilis“), o ant „Aušros“ gimnazijos laiptų (Laisvės al. 95) – Ispanija („Aušros“ gimnazija).

Teatralizuotai Europos šalis pristatančias moksleivių komandas už šalies savitumo atskleidimą, atraktyvumą ir žiūrovų įtraukimą vertins tarptautinė komisija iš Europos Sąjungos institucijų ir projektų atstovų. Šauniausiai pasirodę moksleiviai džiaugsis prizu – smagiu pasilaipiojimu „Uno“ parke Lampėdžiuose kiekvienam komandos nariui, dar 3 geriausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos renginio partnerių įsteigtais prizais. 

Nuo 16 val. Laisvės alėjoje šalia fontano įsikurs informacijos mugė, organizuojama Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos ir partnerių. Čia veiks 9 infotaškai, kuriuose specialistai konsultuos apie svarbias Europos Sąjungos programas, teiks informaciją apie Europos piliečių teises bei galimybes, supažindins su Europos šalių kultūra ir istorija. Šventės dalyviai galės gauti konsultacijas apie Erasmus+ ir Europa piliečiams programas, sužinoti apie darbo ar savanorystės skirtingose šalyse sąlygas, o gal tiesiog smagiai pasišnekučiuoti su Europos piliečiais iš kitų šalių kartu gaminant atšvaitus iš perdirbtų medžiagų.

Informacijos mugės dalyviai: 

EURES konsultantai

VŠĮ „Actio Catholica Patria“

Kalbų mokykla „Speak Up“

ES programa „Europa piliečiams“

VDU studentai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Europe Direct

Taip pat nuo 16 val. šalia Laisvės alėjos fontano pastatytoje scenoje vyks perspektyvių ir daug siekių turinčių jaunimo grupių koncertas.

Koncertuos:

Kauno J. Gruodžio konservatorijos mokiniai

Jonas ir Eliza

Emilio Garofalo

Vakarė‘s quartet

Kauno Saulės gimnazijos grupė „The Raft“

Flash Voyage

18 val. šalia fontano prasidės registracija į orientavimosi žaidimą „Europos diena `17“. Šis orientavimo žaidimas – tai nemokamas pramoginis-kultūrinis renginys, skirtas visai šeimai. Žaidimas kvies komandas miesto centre atrasti tai, dėl ko Kaunas yra unikalus miestas visoje Europos Sąjungoje. Išankstinė registracija į žaidimą: http://europos.orientacines.lt. Detalesnė informacija: https://goo.gl/oZAiGh.

Kauniečiai kviečiami kartu su tūkstančiais kitų europiečių švęsti Europos dieną ir dalyvauti įvairiose nemokamose veiklose miesto centre.

EUROPOS diena

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-08-15