Pasirinkite savo biblioteką
2017-04-03,      Parko

Dokumentinė paroda „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“

Kviečiame į dokumentinės parodos „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“ atidarymą balandžio 6 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Vitebsko“ padalinyje (P. Lukšio g. 60). Renginio metu bus pristatoma to paties pavadinimo knyga, kurioje publikuojama beveik du šimtai unikalių J. Urbšio nuotraukų ir su juo susijusių dokumentų. Dalyvaus knygos sudarytojas žurnalistas Vilius Kavaliauskas, žurnalistas Romualdas Norkus, doc. Raimundas Kaminskas. Paroda veiks iki balandžio 19 d. Tel. (8 37) 31 41 08. 

Parodos organizatorius – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Parodos partneriai – Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Centrinis valstybės archyvas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras.

Juozas Urbšys (1896–1991) – Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas, karininkas, vertėjas. Tai – iškili asmenybė, kuriai teko lemtis sujungti dvi Lietuvos valstybes: Respubliką, egzistavusią tarpukariu, ir Respubliką, atgimusią Sąjūdžio miniose ir 1991 m. sausio 13-osios barikadose. Sunku pavadinti tą lemtį „laime“, nes tarp tų dviejų šviesos pliūpsnių buvo stojusi ilga ir tamsi naktis – šalta kalėjimo kamera.

Urbšio diplomatinis ir kūrybinis palikimas nežuvo. Jis atgulė į saugyklų lentynas. Tikra laimė, kad didžiausia šio archyvo dalis atsidūrė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Jo fondas – net 563 saugojimo vienetai, visų žanrų ir formų dokumentai.

Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga atverti ir pristatyti visuomenei šiuos turtus. Juo labiau kad J. Urbšys buvo „knygos žmogus“, jo dėka ir šiandien galime lietuvių kalba skaityti dešimtis knygų, išverstų iš prancūzų, vokiečių ar rusų kalbų. Daugelis tų knygų – šiandieninės mokyklos programose. Vien tai yra didelis diplomato pasitarnavimas naujajai Lietuvai.

urbšio paroda

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-01-22