Pasirinkite savo biblioteką
2019-09-03,      Naujienos

Bibliotekos atstovė dalyvavo Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongrese

Rugpjūčio 24–30 d. Atėnuose, Graikijoje, vyko 85-asis Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (angl. International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongresas (IFLA World Library and Information Congress). Jame dalyvavo ir Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Straupytė. Jai buvo suteikta IFLA naujų profesionalų stipendija, kuri garantavo nemokamą dalyvavimą kongrese.

Šių metų kongreso tema buvo „Bibliotekos: pokyčių dialogas“. Šiame pasauliniame bibliotekų renginyje dalyvavo daugiau kaip 3300 dalyvių iš daugiau kaip 130 šalių, vyko daugiau kaip 250 atvirų sesijų, kuriose pranešimus skaitė daugiau kaip 500 pranešėjų.

Kongreso metu taip pat vyko ir stendinių pranešimų sesija, kurioje buvo pristatyti 198 stendai iš įvairių pasaulio šalių, net trys – iš Lietuvos. Šioje sesijoje neliko nepastebėtas ir Kaunas. Bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka, pristatyta Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos paplūdimio skaitykla Lampėdžiuose. Ji įtraukta į stendą, pristatantį geriausias skaitymo populiarinimo iniciatyvas Lietuvoje. Ši, pirmoji Kaune paplūdimio biblioteka, skatina kauniečius ir miesto svečius skaityti ir atostogų metu, mainytis patikusiomis knygomis ir laisvalaikį pliaže leisti prasmingai.

Geriausiu išrinktas ir apdovanotas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtas stendinis pranešimas „Kiekviena gera adaptacija yra ir inovacija“ (angl. Every good adaptation is also an innovation).

Šiais metais pristatyta ir nauja IFLA strategija, numatanti tolimesnes šios organizacijos veiklos gaires ir skatinanti viso pasaulio profesionalus jungtis, siekiant teigiamų pokyčių bibliotekų sektoriuje bei bendrų tikslų. Kongrese pabrėžta, jog šiuolaikinės bibliotekos yra pokyčių variklis, galintis daryti teigiamą įtaką žmonių gyvenimams visame pasaulyje.

Lietuvos delegacija kongrese

 

Monika Straupytė kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininke Jolita Steponaitiene

Stendinių pranešimų erdvė

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos stendinis pranešimas

  

Graikijos nacionalinė biblioteka

 

Graikijos nacionalinė biblioteka

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-07-14