Vykstantys projektai

 • Projektas „Piliakalnių takais“. Projekto metu naudojant neformalaus ugdymo metodus siekiama supažindinti Kauno miesto moksleivius su mieste esančiais piliakalniais bei paskatinti juos nuodugniau domėtis šiuo nacionaliniu kultūros paveldu.
  Siekiant iškelti miesto piliakalnių problemas ir populiarinti šiuos kultūros paminklus, projektas vykdomas keliais etapais:
  I. Bibliotekoje bus surengtas paskaitų ciklas, kurio metu archeologai, istorikai, kultūros paveldo specialistai supažindins klausytojus su piliakalnių kilme, istorija, šiuolaikiniais tyrinėjimo metodais ir žymiausiais tyrinėtojais, iškylančiomis problemomis, pristatys atliktus Kauno piliakalnių tyrinėjimus.
  II. Bibliotekos padaliniuose vyksta proto mūšių turnyrai „Piliakalnių iššūkis“ pagal iš anksto projekto organizatorių parengtą medžiagą. Laimėtojai bus kviečiami sudalyvauti išvykoje po piliakalnius ir kitus kultūros paveldo objektus.
  III. Bus sukurtas interaktyvus audiogidas po Kauno piliakalnius, tinkamas bet kuriems išmaniesiems telefonams ir planšetėms. Programėlei aktyvuoti ant /prie kiekvieno piliakalnio bus įrengtos lentelės su QR kodais. Naudojantis šiuo gidu ant piliakalnio užkopęs lankytojas, nepriklausomai nuo metų, paros laiko ir turimų žinių, gaus svarbiausią informacija apie lankomą kultūros paveldo paminklą.

  Partneriai: Lietuvos archeologijos draugija, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Kauno miesto muziejus.
  Rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, VšĮ Turizmo akademija.

 • Projektas „Medijų ir informacinio raštingumo akademija“. Biblioteka įgyvendina projektą „Medijų ir informacinio raštingumo akademija“, kurio metu vyresnio amžiaus žmonėms siekiama suteikti medijų ir informacinio raštingumo žinių bei praktinių jų panaudojimo įgūdžių, taip pagerinant jų gyvenimo kokybę, ugdant kritinį ir atsakingą mąstymą bei paskatinant aktyviau įsitraukti į visuomenės gyvenimą.

  Projekto dalyviai praktiškai mokosi naudotis įvairiomis viešųjų institucijų internetu teikiamomis paslaugomis, kuria savo profilio ar reikiamo produkto pristatymą socialiniuose tinkluose, susipažįsta su bibliotekos ištekliais ir paslaugomis bei gilinasi į virtualaus pasaulio teikiamas galimybes. 

  Projekto metu numatomas atviras nemokamų paskaitų ciklas visuomenei apie nuolat vykstančius mediatizacijos procesus, socialinę atsakomybę, viešąją erdvę bei jos transformacijas, integruotą komunikaciją bei kibernetinį saugumą. 

  Siekiant projekto tęstinumo mokymai rengiami ir bibliotekos darbuotojams: tikimasi, kad pasibaigus projektui jie galės kokybiškiau aptarnauti savo lankytojus, teikti konsultacijas apie bibliotekų teikiamas paslaugas bei komunikaciją viešoje erdvėje ir sėkmingai mokins naujosioms technologijoms įvaldyti reikalingų įgūdžių.

  Projektą remia: Kauno miesto savivaldybė, LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.
  Partneriai: Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra. 

 • Projektas „Jaunimo teatro akademija“. „Jaunimo teatro akademija“ – tai interaktyvus ir kūrybingas, kultūrinis-edukacinis teatro ir žurnalistikos projektas, skirtas 12–18 m. jaunimui.

  Užsiėmimų dalyviai ugdo teatrinės raiškos įgūdžius įsitraukdami į įvairias kūrybines užduotis, dramos pratimus, improvizacijas, rolių žaidimus, psichoterapines praktikas, judesio ir viešojo kalbėjimo technikas. O taip pat – kultūrinės, teatro žurnalistikos įgūdžius, rašydami dramaturginius ir teatro kritikos tekstus. Projekto metu planuojama spektaklio peržiūra, edukacinė programa ir ekskursija po Kauno miesto kamerinį teatrą.

  Užsiėmimus veda žinomi teatro pasaulio atstovai: šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė, režisieriai Gytis Padegimas ir Gildas Aleksa, aktorius Vytautas Gasiliūnas, teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius, „Oratorių mokyklos“ vadovė Vilma Kubilienė ir kiti.

  Projekto pabaigoje bus pristatytas interaktyvus, socialiniu „Playback“ teatro metodu besiremiantis jaunimo performansas (spektaklis), o 10 geriausių teatro recenzijų / pjesių bus publikuojamos viešai.

  Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Partneriai: Kauno miesto kamerinis teatras, Senamiesčio vaikų dienos centras, vaikų gerovės centras „Pastogė“, VšĮ „Actio Catholica Patria“, VšĮ „Kauno medijų centras“.

 • Projektas „Šanchajaus langas“ („Window of Shanghaj“). Tai projektas, kurio metu Šanchajaus biblioteka Kauno Vinco Kudirkos viešajai bibliotekai dovanoja 500 knygų ir kasmet dovanos dar po 100. Knygų tematika labai įvairi – nuo vaikiškų knygelių iki knygų apie Kinijos kultūrą ar kinų kalbos vadovėlių. Projekto metu dovanotas knygas galima rasti Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18. „Šanchajaus lango“ knygas, kaip ir bet kokias kitas bibliotekos knygas, galima pasiimti į namus.
 • Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra Lietuvos regionų bibliotekų asociacijos narė ir dalyvauja NordPlus Adult programos projekte „Feel better with a book: reading for well-being at an older age” / „Jauskis geriau su knyga: skaitymas geresnei savijautai vyresniame amžiuje” (NPAD-2016/10321).

  Projekto tikslas – pagerinti visų projekte dalyvaujančių partnerių potencialą kuriant naujus senjorų  tikslinio skaitymo ir biblioterapijos modelius, kurie juos įtrauktų į prasmingas rekreacinio mokymosi veiklas, padėtų išsaugoti proto aštrumą, palengvintų adaptaciją naujoje aplinkoje, padėtų įveikti psichologines problemas, kurias vyresniame amžiuje kelia socialinės problemos.

  Projekto partneriai – Lietuva ( Vilniaus miesto centrinė biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka), Švedija (Lidčiopingo miesto biblioteka), Latvija (Ventspilio miesto biblioteka) ir Estija (Pernu miesto biblioteka).

  2017 m. gegužės 15–21 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos atstovai, pagal šio projekto mainų programą, dalyvavo stažuotėje Ventspilio miesto bibliotekoje. Stažuotės metu lankėmės miesto bibliotekose, pensionatuose, senelių ir vaikų namuose, dienos centre, aukštosios mokyklos bibliotekoje. Detaliau apie stažuotę.

  Įgytos žinios ir patirtis: akivaizdūs Latvijos ir Lietuvos bibliotekų tinklo skirtumai ir ypatumai. Ventspilio miesto bibliotekai priklauso tiek informaciniai centrai ligoninėje, tiek akademinių bibliotekų padaliniai, mokyklų bibliotekos, senelių namų bibliotekos. Latvija turi gražią iniciatyvą – UNESCO nacionalinė komisija yra įsteigusi Skaitymo skatinimo nominaciją. Ją gauna aktyviai su skaitymo skatinimu dirbančios bibliotekos. Lankantis bibliotekose jaučiamas teigiamas miesto valdžios požiūris į kultūrą. Dauguma bibliotekų yra naujos, renovuotos ir erdvios. Akivaizdus Parvento bibliotekos šiuolaikinio pastato architekto ir dizainerių darbo derinys suteikia skaitytojui ir miesto svečiui jaukią ir netradicinę aplinką. Šioje bibliotekoje dirba 7 darbuotojai, įskaitant vedėją. Ligoninės biblioteka palatose aptarnauja ligonius kiekvieną savaitę nustatytomis dienomis ir valandomis.

  Kuldygoje, žydų sinagogos pastate įkurta biblioteka, patraukė dėmesį savo autentiškumu, pastato architektūra, erdviomis patalpomis ir renginiams skirtu priestatu.

  Visose bibliotekose stenduose prie įėjimo yra pateikiama miesto turizmo informacija. Tai yra savotiškas lankytojų traukos objektas, informuojantis apie miesto turizmą ir teikiamas paslaugas.

  Nauda ir pritaikymas tiesioginiame darbe: supažindinti darbuotojus su vizito patirtimi, viešinti tarptautinę partnerystę, bendradarbiauti su galimais projekto partneriais, organizuojant projektines veiklas mūsų bibliotekoje. Plėsti užsienio partnerių kontaktus. Renovuojant bibliotekas ir organizuojant bibliotekų veiklą, pritaikyti užsienio bibliotekų idėjas ir iniciatyvas.

 • Laikas gyvena knygose – šventė, skirta spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Šios šventės tikslas – išrinkti geriausią metų bibliofilinį leidinį. Skelbiamas konkursas, kuriame kviečiama dalyvauti Lietuvos Respublikos viešosios bibliotekos, leidyklos, autoriai.
 • Nuo 2000 metų rengiama vaikų knygos šventė. Šventės metu vyksta teatralizuotas knygų paradas, rengiama meninė programa. Vaikų knygos šventės dalyviai – Kauno miesto švietimo ir ugdymo įstaigų auklėtiniai, pedagogai, bibliotekininkai. Šventėje dalyvauja kūrybinių sąjungų nariai.
 • Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.  Tai knygos ir šviesos šventė. Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose pasiūlyta bendra tema. Ji rengiama kasmet, lapkričio mėnesį. Dalyvauja virš 15 bibliotekos padalinių. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Baltijos šalyse rengiama nuo 1998 m. Projektą remia Šiaurės ministrų tarybos biuras Vilniuje.
 • Projektas Informacijos apie Europos sąjungą sklaida Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, skiriamas Europos dienai, vykdomas nuo 2005 metų.
 • Biblioteka kasmet dalyvauja Nacionalinėje bibliotekų savaitėje. Nacionalinė bibliotekų savaitė Lietuvoje rengiama nuo 2001-ųjų metų. Ji vyksta balandžio 23-iąją, kuri UNESCO yra paskelbta Pasaulio knygų ir autorių teisių diena, ir tęsiasi iki balandžio 30 dienos. Bibliotekų ir skaitymo savaitės kasmet organizuojamos JAV, Australijoje, Nyderlanduose, Šiaurės ir kituose kraštuose. Lietuvoje Nacionalinės bibliotekų savaitės tikslas – atkreipti visuomenės, valdžios ir žiniasklaidos dėmesį į bibliotekas, propaguoti skaitymą, ugdyti informacinę visuomenės kultūrą.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Adresas: Laisvės al. 57
Tel. (8 37) 20 64 14
El. p. aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Mapu g. 18
Tel. (8 37) 22 04 61
El. p. menas@kaunas.mvb.lt

Adresas: V. Krėvės pr. 97A
Tel. (8 37) 31 32 18
El. p. vaikai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Veiverių g. 43
Tel. (8 37) 29 57 77
El. p. aleksotas@kaunas.mvb.lt

Adresas: Aušros g. 37
Tel. (8 37) 73 09 94
El. p. ausra@kaunas.mvb.lt

Adresas: Taikos pr. 113B
Tel. (8 37) 45 24 04
El. p. berzelis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 377
Tel. (8 37) 41 11 85
El. p. dainavapit@kaunas.mvb.lt

Adresas: Šiaurės pr. 95
Tel. (8 37) 38 69 72
El. p. eiguliai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 24
Tel. (8 37) 45 74 65
El. p. girstupis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 226
Tel. (8 37) 31 41 99
El. p. kalnieciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Stulginskio g. 61
Tel. (8 37) 36 30 70
El. p. neris@kaunas.mvb.lt

Adresas: Marių g. 37
Tel. (8 37) 37 35 60
El. p. palemonas@kaunas.mvb.lt

Vedėja Daiva Nevardauskienė
Adresas: Vaidoto g. 115
Tel. (8 37) 34 62 98
El. p. panemune@kaunas.mvb.lt

Adresas: P. Lukšio g. 60
Tel. (8 37) 31 41 08
El. p. parko@kaunas.mvb.lt

Adresas: Ekskavatorininkų g. 8
Tel. (8 37) 37 02 23
El. p. petrasiunai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raudondvario pl. 230
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Sandėlių g. 7
Tel. (8 37) 74 01 67
El. p. sanciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Baltų pr. 51
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Tirkiliškių g. 51
Tel. (8 37) 39 21 43
El. p. tirkiliskes@kaunas.mvb.lt

Adresas: J. Borutos g. 23
Tel. (8 37) 43 60 19
El. p. vingyte@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raseinių g. 26
Tel. (8 37) 22 56 47
El. p. kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Romuvos g. 48
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Chodkevičių g. 6
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-05-24