Kauno piliakalnių audiogidas

2018-09-27

Kaune kuriama pirmoji Žaisloteka, prisidėti kviečiami visi

Z. Kuzmickio biblioteka. T. Žalionio nuotr.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato naujovę mieste – atnaujintame bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje kuriama Žaisloteka. Žaisloteka bus atvira visiems ir veiks tokiu pat principu, kaip ir biblioteka, tačiau bus ypatinga tuo, kad į namus bus galima pasiskolinti ne knygas, o žaislus ir stalo žaidimus. Kauniečiai kviečiami tapti šio neeilinio projekto dalimi ir prisidėti prie Žaislotekos kūrimo.

2018-10-22

Paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“

vaisiai_kalbos paroda

Nuo spalio 24 iki lapkričio 10 d. kviečiame aplankyti Šilainių padalinyje, Baltų pr. 81, veiksiančią Lietuvių kalbos instituto edukacinę parodą „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Ši paroda – tai kilnojamoji ekspozicija, skirta žaismingai pristatyti svarbiausius lituanistikos ir kalbotyros pasiekimus, supažindinti su lietuvių kalbos istorija, skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, atskleisti jos išskirtinumą ir vietą pasaulio kalbų kontekste bei pristatyti lietuvių kalbą užsieniečiams. Ekspoziciją sudaro unikalūs, interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą.

2018-10-19

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ susipažinimo renginys

prisijungusi-lietuva

Spalio 23 d. 10 val. Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24, vyks projekto „Prisijungusi Lietuva“ susipažinimo renginys. Renginys skirtas projekte dalyvaujančioms Kauno apskrities bendruomenėms, jo metu susipažinsime, plačiau papasakosime apie projekto naudą Jūsų bendruomenei, kalbėsime apie tai, kaip informacinės ir ryšio technologijos gali palengvinti mūsų kasdienį gyvenimą.

2018-10-14

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ bibliotekoje

Vokieciu_kalbos_dienos_O_kaip_vokiskai_LOGO

Spalio 24 d. 12 val. Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57, vyks Vokiečių kalbos dienoms „Ö kaip vokiškai?“ skirtas renginys „Pasivaikščiojimas su vokiečių muzikos genijais“. Literatūrinė muzikinė kompozicija ir paroda pakvies iš arčiau susipažinti su trijų garsių kompozitorių – J. S. Bacho, V. A. Mocarto ir L. van Bethoveno gyvenimu ir kūryba. Organizatoriai: Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Kauno dailės gimnazija, Kauno Miko Petrausko muzikos mokykla. Tel. (8 37) 22 23 57. 

2018-10-14

Teisėjas bibliotekoje: sužinok apie teismo ir teisėjo darbą iš pirmų lūpų!

Teisėjas bibliotekoje

Spalio–lapkričio mėnesiais Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių, Utenos, Trakų ir kt. bibliotekų skaitytojai galės susitikti su teisėjais, kurie pasidalins aktualiomis įžvalgomis apie teisėjo darbo kasdienybę: kaip tampama teisėju, kaip teisėjams yra paskiriamos bylos, kokias bylas nagrinėja apylinkių ir apygardų teismai, kiek kainuoja teismo procesas. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia su teisėjais susitikti Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje ir Šilainių padalinyje. 

2018-10-14

Susitikimas su Irena Degutiene

degutienė

Spalio 24 d. 17.30 val. Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60, vyks susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutiene. Organizatoriai: Parko padalinys, Eigulių bendruomenės centras. Tel. (8 37) 31 41 08. 

2018-10-19

UNESCO Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės konferencija

media and information literacy week2

Spalio 24–25 dienomis pirmą kartą Lietuvoje, Baltijos ir Šiaurės šalyse vyks didžiausia metinė UNESCO konferencija – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) bus surengta Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo konferencija, kurioje susirinks apie 300 dalyvių iš viso pasaulio, tarp jų – aukščiausio lygio ekspertai iš JAV, Prancūzijos, D. Britanijos ir kitų šalių.

2018-10-19

Susitikimas su Kęstučiu Navaku

????????

Kviečiame į susitikimą su poetu, rašytoju, publicistu, Nacionalinės premijos laureatu Kęstučiu Navaku, kuris vyks spalio 25 d. 18 val. Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26. Renginio metu bus pristatomas K. Navako eilėraščių rinkinys „Net ne“ ir romanas „Privatus gyvulėlių gyvenimas“. Autorių kalbins literatūrologė Agnė Cesiulė. Tel. (8 37) 22 56 47.