Loading...

Šančių sinagoga

Antra tarpukariu Kaune pastatyta mūrinė sinagoga ir vienintelė – modernistinio stiliaus, pradėta statyti 1929 metais, Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečio proga, pagal inžinieriaus Povilo Taračkovo projektą. Nors, pritrūkus lėšų, statybą paremė Prezidentas Antanas Smetona, sinagoga buvo baigta tik 1932 metais. Raudonų plytų pastatas liko nenutinkuotas. Laiptuotas atikas ir siauros stačiakampių langų vertikalės rodo jos autoriaus bandymą pritaikyti modernizmo stilistiką, o smailiaarkiai langai ir karnizo dekoro arkutės – ryšį su tradicine Europos sinagogų architektūra.

Sovietiniais laikais pastate buvo įrengta kepykla, užmūrytos angos, pristatytas gamybinis korpusas. 2016 metais apleistoje sinagogoje Lietuvoje gyvenantis britų fotografas Richardas Schofieldas surengė parodą „The Kaunas Requiem“, kurioje buvo eksponuojamos per Holokaustą žuvusios Leibos ir Aniutos Varšavskių šeimos nuotraukos.


Warning: Undefined array key "panos" in /home/kaaslt/domains/kaunas.mvb.lt/public_html/zydupaveldas/encyclopedia.php on line 170

Vietovės žemėlapis