Loading...

Elijo Šneiderio namas

Tai – vienas ryškiausių Kauno tarpukario modernizmo pavyzdžių, kurio autorystės nepasidalino du iškilūs Lietuvos architektai: namas buvo pradėtas statyti pagal architekto Broniaus Elsbergo projektą, o baigtas pagal architekto Stasio Kudoko projektą, ir tai labai greitai, vos per kelius 1938 metų mėnesius.

Nors namas yra keturių aukštų su cokoliu (ir net turėjo liftą), jis atrodo žemas. Platūs pailgi langai horizontaliai sujungti palangių traukomis; laiptinės „vertikalė“ irgi horizontaliai suskaldyta karnizais ir siaurais pailgais langais. O ketvirtas aukštas taip įtrauktas gilin ir paslėptas po balkono atitvara, kad iš apačios jo net nesimato. Name buvo suprojektuota tik viena laiptinė, įgilintas įėjimas akcentuotas ją remiančia kolona. Ilgi, Kauno modernizmui būdingi lenkti balkonai apima namo kampą. Tarp langų matome kuklų rozečių dekorą.

Kiekviename namo aukšte buvo suprojektuoti po du patogūs nuomai skirtui butai, trijų ir keturių kambarių; įprasti papildomi tarnaičių kambariai buvo su balkonais.

1941 metais namas buvo sovietų valdžios nacionalizuotas, o jo savininkas su žmona ir trijų metų dukrele ištremtas į Tomsko sritį, kur Šneideris mirė.

Vietovės panorama

Vietovės žemėlapis