Viduramžių auskarų dirbtuvės

Kviečiame į XIV–XV a. auskarų gamybos dirbtuves, kurios vyks rugsėjo 9 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18.
 
Edukacijos dalyviai turės galimybę tapti viduramžių juvelyrais ir naudojantis paprastais įrankiais pasigaminti XIV–XV a. nešiotų auskarų, rastų Vilniaus Žemutinėje pilyje, repliką. O tuo pačiu – įsijausti į praeities dvasią, susipažinti su kitais to laikotarpio papuošalais, madomis bei tendencijomis. Bus galima apžiūrėti ir įsigyti meistrės pagamintų papuošalų.
 
Užsiėmimą ves stiklininkė Daiva Jusiūtė-Tarailienė. Jos veikla apima dvi kryptis: senųjų baltiškųjų stiklo gamybos tradicijų gaivinimą bei moderniojo stiklo plastiką. Pagrindinė technika, kuria dirbama, yra lampwork. Tai degikliu kaitinamas stiklas, formuojami karoliukai, figūrėlės, pučiami buteliukai-miniatiūros. Stiklo dirbtuvėlėje gaminamos baltiškojo stiklo radinių replikos 2011 m. sertifikuotos kaip Lietuvos tautinis paveldas.
 
Užsiėmimas skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 7 metų. Renginys nemokamas, reikalinga registracija tel. (8 37) 22 04 61 arba el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt.
 
Vyresniems kaip 6 m. lankytojams bibliotekoje būtina dėvėti apsaugines veido kaukes.
 
Renginys fotografuojamas.
 
Projektas „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ – tai jau antrus metus bibliotekoje kuriama atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Projektas skirtas Marijos Gimbutienės metams paminėti.
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
 
Projekto partneriai:
Asociacija „Kadujo“
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija
VšĮ „Veiklų erdvė“

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2022-11-30