Verpimo dirbtuvės

Kviečiame į verpimo dirbtuves, kurios vyks rugpjūčio 19 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus, A. Mapu g. 18, kiemelyje.
 
Užsiėmimo metu susipažinsite su įvairiais senaisiais pluoštais, naudotais nuo akmens amžiuje (vilna, linu, dilgėle, kanape, šilku, liepos karna), primityviais verpimo įrankiais (lazdele, kabliuku, verpstuku). Sužinosite ir įvertinsite verpimo reikšmę senosiose Marijos Gimbutienės tyrinėtose kultūrose. Praktinėje dalyje pabandysite verpti siūlus primityviais verpimo įrankiais, naudotais iki verpimo ratelio.
 
Edukaciją ves archeologė Virginija Rimkutė, kuri tiria senuosius pluoštus, juos atkuria, gamina, verpia, audžia medžiagas, siuva iš jų drabužius, veja virves, pristato savo darbus archeologijos šventėse ir konferencijose, rekonstruoja senus tekstilės eksponatus muziejams.
 
Užsiėmimas skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 7 metų. Dalyvavimas nemokamas. Kviečiame registruotis tel. (8 37) 22 04 61 arba el. p. jaunimas@kaunas.mvb.lt.
Jei dėl blogo oro užsiėmimą tektų rengti viduje, primename, kad bibliotekoje vyresniems kaip 6 m. lankytojams būtina dėvėti apsauginę veido kaukę.
 
„Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ – tai jau antrus metus bibliotekoje kuriama atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Projektas skiriamas Marijos Gimbutienės metams paminėti.
 
Projektą „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projekto partneriai:
Asociacija „Kadujo“
Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2022-11-30