Pasirinkite savo biblioteką

Vaikų literatūros skyrius

Vaikų literatūros skyriuje neformaliojo vaikų švietimo būrelį „Kieti riešutėliai“ lankė 12 vaikų, kurių amžius 11–13 m. Užsiėmimai vykdavo vadovaujantis NVŠ programa „Knygos pasaulis mano piešiniuose“ kiekvieną ketvirtadienį nuo 16.00 iki 17.30 val.

Pagrindinis tikslas buvo įdomus laisvalaikio praleidimas, o tik po to – pažintis su grožine literatūra, skaitymo įgūdžių, vaizduotės lavinimas, bendravimas tarpusavyje, grožio jausmo ugdymas: „Grožio pajautimo ugdymas – ne atsitiktinis pokalbis, paskubomis suruoštas renginys, o gilus ir sudėtingas darbas, auklėjant visapusiškai tobulą žmogų, kuris viską jaučia, supranta ir siekia tiesos, gėrio, grožio.“ (M. K. Čiurlionis)

Neformalusis vaikų švietimas – tai ta veikla, kai vaikai gali žaisti, bendrauti ir dalyvauti ne formalioje ugdymo aplinkoje, šiuo atveju – bibliotekoje. Tai ta aplinka, kur jie gali jaustis laisvai. Kiekvienas užsiėmimas prasidėdavo pokalbiu apie tai, kas tą dieną bus veikiama, ką vaikai norėtų nuveikti ateityje. Temos buvo parenkamos pagal poreikius, pageidavimus, pagal tai, kas vaikams aktualu. Skaityti laisvalaikiu nori ne visi, ypač bibliotekoje, sakydami, kad skaito namie. Tačiau kūrybinės dirbtuvėlės juos domino labai. Buvo gaminamos Užgavėnių kaukės, „Mano svajonių namas“ iš kartono, šv. Valentino dienos atvirukai. Vaikai skaitė „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančias knygas, jas iliustravo, patys kūrė savo knygeles, dainavo karaokę, gamino sages mamoms ir atvirukus tėčiams, susipažino su Kauno miesto vaikų rašytojų kūryba. Būrelio veikla baigėsi birželio mėnesį Dainavos parke ir stadione: parke vaikai susipažino su augmenija, o stadione žaidė įvairius judrius žaidimus.

nvš-vaikai

Save

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-02-26