Tarptautinė odos miniatiūrų paroda „Ex Improvizo // Ne Tikėtai“

Kovo 2 d. 17 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, vyks tarptautinės odos miniatiūrų parodos „Ex Improvizo // Ne Tikėtai“ atidarymas. Paroda, skirta Čiunės Sugiharos veiklos Kaune aštuoniasdešimtmečiui, veiks iki kovo 31 d.

Parodoje savo darbus pristato šešiolika autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Joje eksponuojami nedidelio formato darbai: knygos, dekoratyvinės formos, dėžutės, odos skulptūros, eksperimentiniai darbai. Šalia profesionalių odos menininkų darbų galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir kūrybinis procesas.

Mažas odos kūrinys su neišsenkančiomis improvizacijos galimybėmis – šios parodos tikslas. Miniatiūra, kaip mažo formato kūrinys, iki šiol yra menininkų susidomėjimo objektas. Kuo mažesnis kūrinys, tuo didesnis iššūkis taikliai parinkti technines ir menines priemones, siekiant kūrinio įtaigumo. Mažo formato darbai pasižymi koncentruota idėja, kompoziciniu išbaigtumu. Odos medžiagiškosios galimybės yra neribojančios kūrybinės laisvės. Tapyba, grafika, skulptūra, kaligrafija ir kt. gali susijungti viename kūrinyje. Parodos dalyviams keliami reikalavimai – mažas formatas ir oda, kaip pagrindinė medžiaga.

Parodai „Ex Improviso // (Ne)Tikėtai“ „įžiebė kibirkštėlę“ istorinis faktas, kad ši paroda pristatoma patalpose, kuriose tarpukaryje veikė žydų labdaros valgykla ir Lietuvos žydų karių sąjunga, o šiuo metu įsikūręs Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo meno ir muzikos skyrius.

Čiunė Sugihara buvo Japonijos vyriausybės pareigūnas, dirbęs Japonijos imperijos vicekonsulu Kaune. Per Antrąjį pasaulinį karą Sugihara, rizikuodamas savo darbu ir savo šeimos gyvybėmis, padėjo šešiems tūkstančiams žydų pabėgti iš Europos, išduodant jiems tranzitines vizas, kad jie galėtų keliauti per Japonijos teritoriją. Jis – vienintelis Japonijos pilietis, kuriam buvo suteiktas garbingas Pasaulio tautų teisuolio vardas. 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Čiunės Sugiharos metais.

Daugiau informacijos tel. (8 37) 22 04 61. 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-04-17