Šilainių bibliotekoje 2016 m. kovo mėn. buvo pradėta vykdyti tęstinė neformaliojo švietimo programa „Knygos pasaulis mano piešiniuose“. Kaip ir 2015 m., veiklos buvo sėkmingai tęsiamos, o vaikams pasiūlyta dar daugiau naujų kūrybinės veiklos būdų ir priemonių.
Būrelis pavadintas „Liūtuko“ – simbolizuojančio drąsą, energiją ir veržlumą – vardu. Užsiėmimų metu vaikai buvo skatinami drąsiai išsakyti savo nuomonę, bendrauti, ekperimentuoti ir ieškoti naujų kūrybinių patirčių.
Kiekvieno ketvirtadienio popietę vaikai rinkosi Šilainių bibliotekoje ir noriai dalyvavo edukaciniuose ir kūrybiniuose užsiėmimuose, kurių metu džiaugėsi procesu, pasiektais rezultatais, atrastom naujom meninėm idėjom, kurias patys sugalvodavo ir įgyvendindavo. Būrelio dalyvių amžius nuo 7 iki 12 metų, dalyvių skaičiaus vidurkis – 10 vaikų. Kiekvieno užsiėmimo metu vaikams buvo pristatoma tema, kūrybinė užduotis, metodai ir priemonės. Prieš kiekvieną kūrybinį darbą, buvo aptariama dienos tema, informacijos ieškoma knygose, skaitoma, dalinamasi asmeninėmis patirtimis, diskutuojama.
Naudodami tradicines dailės priemones vaikai mielai išbandė dažų pūtimą šiaudeliu, įvairių iškarpų ir popieriaus skiaučių naudojimą, džiovintų augalų ir įvairių smulkių daiktų anspaudus. Vaikams labai patiko įvairūs kūrybiniai darbeliai, rankdarbiai ir kiti pačių pasigaminti suvenyrai ar dovanėlės. Jie mokėsi daryti eskizus, trafaretus, siūti iš veltinio lakštų, dekoruoti, verti karoliukus, dirbti su karštais klijais, raižyti peiliuku, lipdyti iš modelino.
Kūrybinių idėjų dalyviai sėmėsi informaciniuose leidiniuose ir išbandė naujas kūrybines technikas: iš siūlų gamino paukščius, kūrė Žemės rutulį, naudodami balioną, popierių ir klijus. Vaikams šie darbeliai puikiai pavyko, nors daugeliui toks kūrybinis procesas buvo nauja patirtis. Perskaitytų knygų, pokalbių, diskusijų ir kūrybinių užduočių temos dažniausiai buvo aktualios ir svarbios visuomenės kontekste: Žemė ir jos gėrybės, vandenynai, Lietuvos gamta, augalai, svarbiausios metų šventės, lietuvių etninė kultūra ir papročiai, kultūriniai skirtumai ir kitos aktualios temos.