Pasirinkite savo biblioteką
2016-03-10,      Naujienos

Šiandienos biblioteka

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje ir įvertindamas tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Visus metus Lietuvoje vyks informaciniai, kultūriniai, moksliniai renginiai, bus įgyvendinami projektai bibliotekose ir kitose erdvėse, organizuojami vaikų ir jaunimo skaitymai „Vasara su knyga“, knygų mugės, leidyklų dienos bibliotekose, kūrybinės dirbtuvės, edukaciniai užsiėmimai ir kt.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centre susirinko Kauno miesto mokyklų bibliotekininkai į apskritojo stalo diskusiją-paskaitą „Šiandienos biblioteka“, kurioje dalyvavo Kauno miesto administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Jablonskienė, bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkų dalykinės ir metodinės veiklos koordinatorė.

Domėjimąsi knyga išstumia vis labiau tobulėjančios informacinės technologijos. Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rasa Lolita Šukevičienė savo pranešime „Skaitymo skatinimas – tradicija ir inovacijos“ pasidalino darbo patirtimi, papasakojo, kokios veiklos vyksta jų bibliotekoje, kad negalima griežtai laikytis tradicijų, nereikia bijoti inovacijų. Siekiant populiarinti ir plėtoti skaitymo skatinimo tradicijas vykdomi įvairūs projektai „Skaitymas šeimoje: nuo lopšinių iki šiurpių“, „Inovacijų laboratorija „IlaB“, organizuojamos įvairios išvykos, filmų peržiūros, komiksų kūrimo dirbtuvės, susitikimai su garsiais šou atstovais, įžymiais žmonėmis.

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių filialo vedėja Ilona Gražina Paškevičiūtė pranešime „Viešosios bibliotekos galimybės“ pabrėžė, jog nebeužtenka tik skaitytojui paduoti knygą, didelį dėmesį reikia skirti seniūnijai, bendruomenei, meno, švietimo įstaigoms, pakviesti gyventojus aktyviau naudotis bibliotekų paslaugomis. „Mes skaitytoją „jaukinamės“ nuo lopšelio – kartą į savaitę susitinkame su mažaisiais lopšelio-darželio „Vėrinėlis“, „Aušrinė“,„Gintarėlis“, „Rasytė“, privataus darželio „Maži basi“ ugdytiniais, pasakojame apie biblioteką, skaitome knygeles, žaidžiame. Smagu, kai šeštadienį vaikas prašosi tėvelių atvedamas pas mus. Tai pat glaudžiai bendraujame su Milikonių, Tado Ivanausko, „Santaros“, Juozo Grušo meno mokykla, Vilijampolės socialinės globos namų auklėtiniais. Kartais pamoka perkeliama į bibliotekos erdvę“.

Bibliotekininkės domėjosi kaip kasmet papildomi įstaigų bibliotekų knygų fondai. Labai trūksta privalomosios literatūros, tad bendradarbiaujama tarpusavyje, su apskrities biblioteka, V. Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniais.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro informacija ir nuotraukos

 

 

 

 

kpc-2

 

 

 

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-09-28