2023-09-27,      Naujienos

Senjorų mėnesio renginiai bibliotekoje

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka spalio mėnesį, kaip ir kasmet, dar daugiau dėmesio skirs vyresnio amžiaus lankytojams. Bibliotekos skyriuose ir padaliniuose jų lauks įvairūs renginiai, parodos, edukacijos. Senjorai kviečiami į knygų pristatymus, paskaitas, koncertus, skaitmeninio raštingumo mokymus ir kitas prasmingas veiklas bibliotekose.

Visi renginiai nemokami.

Renginių programa:

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Spalio 18 d. 18 val. literatūrinė-muzikinė kompozicija „Grožio ir šviesos link. Dedikacija Edvardui Grygui“.
Programoje – Edvardo Grygo dainos, muzika, laiškai.
Dalyvauja Rita Preikšaitė, mecosopranas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, Rūta Blaškytė, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, Virginija Kochanskytė, aktorė, režisierė.
Programoje menininkės visapusiškai atskleidžia kompozitoriaus Edvardo Grygo paveikslą – įtaigiai kalba jo dainų, muzikos ir laiškų balsu. Tarsi iš įvairių pusių tyrinėdamos E. Grygo kūrybos prigimtį, atlikėjos apnuogina dosnios įkvėpimo žemės subrandintą menininko sielą ir ji skleidžiasi visu sodrumu, gyvybingumu, užburdama klausytojus vaizdinių gelme ir grožiu. Per dainas ir laiškus subtiliai skleidžiasi kompozitoriaus meilė tėvynei, santykis su Dievu, kūrybos ir gyvenimo prasmės paieškos, jausmai mylimajai, grožio ilgesys. Klausytojui tai vienu metu ir nuostabus dvasinis atsipalaidavimas, ir intensyvus darbas, bandant perprasti norvegų kompozitoriaus minčių ir jausmų verpetus.
2023 m. norvegai ir visas meno pasaulis mini kompozitoriaus Edvardo Grygo 180-ąsias gimimo metines.

Spalio 19 d. 18 val. susitikimas su gynybos ir saugumo ekspertu Aurimu Naviu. Rusija kariauja įvairialypį hibridinį karą. Nors fiziškai nesame fronto linijoje Ukrainoje, nuolat patiriame informacines atakas, o psichologinių operacijų šūviai nukreipti į mūsų protus ir širdis. Renginyje kviesime analizuoti melagienas Ukrainos karo fone, kalbėtis apie tai, kokiomis formomis į mūsų gyvenimą žengia dezinformacija ir kaip propaganda veikia mūsų kasdienybę bei tapatybę. Aurimas Navys – karybos apžvalgininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas bei psichologas.

Spalio 24 d. 19 val. Lietuvos kino klasika bibliotekoje: filmo „Jausmai“ peržiūra.
Baigiasi karas, vienoje Kuršmarių pusėje – dar vokiečiai, kitoje – sovietai. Pamario žvejo Kasparo žmona Morta gimdydama miršta. Jaunas našlys, likęs su dvyniais, keliasi per įlanką pas brolį Andrių, gyvenantį su buvusia Kasparo mergina Agne. Pastaroji neslepia nepasitenkinimo, įduoda atvykėlį milicininkui. Šiam filmui, pasakojančiam apie žvejo Kasparo jausmų dramą, būdingas ryškus nacionalinis koloritas. Meilės, ištikimybės, pareigos, sudėtingų vidinių pergyvenimų tema plėtojama pirmųjų pokario metų fone. Pasakojimas apie intymius tarpusavio santykius pereina kone į epinį paveikslą apie laiką, apie jo poveikį žmonėms. Išskyrus Lietuvą, filmas buvo uždraustas rodyti visoje Sovietų sąjungoje.
Žanras – drama.
Režisavo Algirdas Dausa, Almantas Grikevičius.
Filmo trukmė 90 min.
Partneris – Lietuvos kino centras.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Spalio 20 d. 16 val. paskaita „Pėdų sveikata ir grožis“. Norintiems bus galima nemokamai išsitirti pėdų būklę ir gauti diagnostinį vertinimą. Paskaitą ves Birutė Sinkutė ir Audra Jankauskienė. Registracija tel. (8 37) 22 04 61. 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, V. Krėvės pr. 97A

Spalio 5, 19, 26 d. 11 val. ketvirtadienis – Senjorų diena. Edukacija „Mokomės nerti vąšeliu“. Registracija tel. (8 37) 31 32 18.

Spalio 4, 11, 18, 25 d. 14 val. suaugusiųjų mokymai „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Kviečiame mokytis naudotis išmaniaisiais telefonais, planšetėmis, dalyvauti individualiuose informacinio raštingumo mokymuose pradedantiesiems. Skirta Senjorų mėnesiui. Registracija tel. (8 37) 31 32 18.

Spalio 12 d. 11 val. kūrybinės dirbtuvės senjorams „Sapnų gaudyklė“. Organizuojama kartu su VšĮ edukacijos centru „Saulėtekis“. Registracija tel. (8 37) 31 32 18.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Spalio 2–31 d. Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ narės Virginijos Jaskytės-Rūkienės tapybos paroda „Ką matau, tą tapau“.

Spalio 19 d. 17 val. karpinių edukacija senjorams su tautodailininke Adolfina Germanavičiene „Kai žodžių pritrūksta – prabyla karpiniai“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Aušros“ padalinys, Aušros g. 37

Spalio 19 d. 11 val. lipdymo iš molio edukacija, kurią ves etnologė dr. Dovilė Kulakauskienė. Registracija tel. (8 37) 73 09 94. 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Spalio 24 d. 18 val. Aldonos Ruseckaitės knygos „EMMI: Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterys“ pristatymas.
Rašytojo Vinco Mykolaičio-Putino laikas tolsta, bet jo asmenybė ir prieštaringa biografija nepaliauja dominti ir kelti nuostabos. Šios knygos autorė žvelgia į klasiko gyvenimą – nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio – per santykį su keturiomis jam svarbiomis moterimis.
Knygoje atveriamas jautrus rašytojo santykis su motina Magdalena, skaudžiai išgyvenusia sūnaus santuoką. Čia atskleidžiamas ypatingas Vinco ir jo sesers Magdalenos – taip pat poetės – ryšys: Vincas jaunėlę leido į mokslus, su ja dalijosi kūrybiniais sumanymais, buitimi, ilgėjosi jos, pasitraukusios į tolimąją Australiją. Komplikuoti santykiai poetą siejo su studente Emilija, po devynerių bendravimo metų tapusia jo žmona, ir į sudėtingus trisdešimt dvejus Mykolaičių santuokos metus įsiterpusia kita profesoriaus studente – Irena, kuri įkvėpė brandų poetą gražiausiems poezijos posmams ir teikė stiprybės sunkiausiomis valandomis.

Spalio 3 – lapkričio 30 d. Danutės Jauneikienės personalinė darbų paroda „Atokvėpis“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

Spalio 25 d. 17 val. ansamblio „Sūduva“ (vad. Teresė Varnagirienė) koncertas.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių padalinys, Savanorių pr. 226

Spalio 17 d. 17.30 val. susitikimas su vertėja Daiva Klimavičiene. Organizuojama kartu su Dainavos seniūnija.

Spalio 24 d. 16 val. susitikimas su architektu-dailininku Jonu Lukše ir jo parodos „Lietuvos piliakalniai“ pristatymas. Paroda veiks iki lapkričio 24 d. Organizuojama kartu su Dainavos seniūnija.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

Spalio 24 d. 17 val. Alfonso Ražausko knygos „Jungtys“ skaitymai ir palemoniečių prisiminimų vakaras. Alfonsas Ražauskas (1929–2009) – pedagogas, matematikas, šachmatininkas, poetas. Matematikos paslapčių mokė kelias palemoniečių kartas, liudijo savo auklėtiniams ir mokytojams pačias svarbiausias gyvenimo tiesas ir vertybes. Knygoje „Jungtys“ publikuojami prisiminimai apie A. Ražauską bei jo eilėraščiai.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Spalio 4–30 d. Jono Lukšės piešinių paroda ,,Šančių istorinis ir karinis paveldas“.

Spalio 5–30 d. Kauno klubo „Bičiulės“ kūrybos darbų paroda.

Spalio 18 d. 12 val. dailės edukacija „Piešiame gėles“. Registracija tel. (8 37) 34 62 98.

Spalio 25 d. 13 val. paskaita „Burna – vartai į mūsų organizmą“. Lektorė Diana Giršiūtė. Organizuojama kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru.

Spalio 4, 11, 25 d. 15–16 30 val. individualūs skaitmeninio raštingumo mokymai. Registracija tel. (8 37) 34 62 98.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinys, P. Lukšio g. 60

Spalio 24 d. 17.30 val. literatūrinė-muzikinė kompozicija „Tik nesumindžiokit širdies“ pagal Justino Marcinkevičiaus eiles. Koncertuos ansamblis „Marių banga“ (vadovas Rimantas Vaičekonis).

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Šaltinio“ padalinys, Raudondvario pl. 230

Spalio 18 d. 16 val. floristikos dirbtuvės senjorams „Gėlėm pražydo dar viena spalio diena“.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Spalio 3, 10, 17, 31 d. 14–16 val. individualios naudojimosi išmaniaisiais įrenginiais konsultacijos. Registracija tel. (8 37) 74 01 67.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Pasišokimai web

Pasišokimai Kalniečių parko skaitykloje

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jau antrą vasarą kviečia į pasišokimus su folkloro muzikos duetu „Medetka“ Kalniečių parke šalia skaityklos.   Kartu grojantys armonikierius Vidmantas ...
3

Paroda „Antikos įkvėpti“

Birželio 10 – rugpjūčio 31 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A, veiks Juozo Grušo menų gimnazijos mokinių darbų ...
Archeologijos dienos web

Edukacija „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėse virtuvėse“

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į edukaciją „Laukiniai augalai Lietuvos istorinėse virtuvėse“, kurią ves prof. Rimvydas Laužikas. Archeologijos dienoms skirtas renginys vyks birželio 15 ...
Istorijų pasakojimo pasirodymas web

Niall de Búrca istorijų pasakojimo pasirodymas

Istorijų pasakotojas iš Airijos Niall de Búrca atvyksta į Kauną ir kviečia vaikus į nuotaikingą pasirodymą, kuris vyks birželio 20 d. 12 val. Kauno Vinco ...

Adresas: Laisvės al. 57
Tel. (8 37) 20 64 14
El. p. aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Mapu g. 18
Tel. (8 37) 22 04 61
El. p. menas@kaunas.mvb.lt

Adresas: V. Krėvės pr. 97A
Tel. (8 37) 31 32 18
El. p. vaikai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Veiverių g. 43
Tel. (8 37) 29 57 77
El. p. aleksotas@kaunas.mvb.lt

Adresas: Aušros g. 37
Tel. (8 37) 73 09 94
El. p. ausra@kaunas.mvb.lt

Adresas: Taikos pr. 113B
Tel. (8 37) 45 24 04
El. p. berzelis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 377
Tel. (8 37) 41 11 85
El. p. dainavapit@kaunas.mvb.lt

Adresas: Šiaurės pr. 95
Tel. (8 37) 38 69 72
El. p. eiguliai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 24
Tel. (8 37) 45 74 65
El. p. girstupis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 226
Tel. (8 37) 31 41 99
El. p. kalnieciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Stulginskio g. 61
Tel. (8 37) 36 30 70
El. p. neris@kaunas.mvb.lt

Adresas: Marių g. 37
Tel. (8 37) 37 35 60
El. p. palemonas@kaunas.mvb.lt

Vedėja Daiva Nevardauskienė
Adresas: Vaidoto g. 115
Tel. (8 37) 34 62 98
El. p. panemune@kaunas.mvb.lt

Adresas: P. Lukšio g. 60
Tel. (8 37) 31 41 08
El. p. parko@kaunas.mvb.lt

Adresas: Ekskavatorininkų g. 8
Tel. (8 37) 37 02 23
El. p. petrasiunai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raudondvario pl. 230
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Sandėlių g. 7
Tel. (8 37) 74 01 67
El. p. sanciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Baltų pr. 51
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Tirkiliškių g. 51
Tel. (8 37) 39 21 43
El. p. tirkiliskes@kaunas.mvb.lt

Adresas: J. Borutos g. 23
Tel. (8 37) 43 60 19
El. p. vingyte@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raseinių g. 26
Tel. (8 37) 22 56 47
El. p. kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Romuvos g. 48
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Chodkevičių g. 6
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-06-13