2021-09-30,      Naujienos

Senjorų mėnesio renginiai bibliotekoje

Spalis – Senjorų mėnuo. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia senjorus į jiems skirtus renginius savo skyriuose ir padaliniuose įvairiuose miesto mikrorajonuose. Visą mėnesį bibliotekose lauks koncertai, knygų pristatymai, edukacijos ir malonūs susitikimai. 

Visi renginiai nemokami. Dalyvavimas juose tik su Galimybių pasu arba kitu jam prilyginamu dokumentu ir išankstine registracija žemiau nurodytais kontaktais. 

Kviečiame susipažinti su Senjorų mėnesio programa: 

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57

Spalio 11 d. 18 val. kamerinis muzikinis spektaklis „Ak, tas romansų žavesys!“. Spektaklio žiūrovai kviečiami patirti žaismingą madingo tarpukario Kauno meno salono atmosferą ir mintimis nusikelti į Aleksandro Kačanausko namus, pasvajoti Maironio sodelyje, pasiklausyti Juozo Naujalio dainų, apsilankyti Konrado kavinėje, drauge su Kaziu Binkiu nukeliauti į Palangą… Ir patikėti, kad tik grožis gali išgelbėti pasaulį!

Scenose apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones atsiskleis tarpukario Laikinosios sostinės meno salonų gyvenimo atspindžiai ir legendinės to meto asmenybės.

Idėjos ir scenarijaus autorė, režisierė – Virginija Kochanskytė. Vaidina: aktorė Virginija Kochanskytė, pianistė Edita Zizaitė, dainininkė Giedrė Zeicaitė. Registracija į renginį telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.

Spalio 19 d. 18 val. Irmos Laužikaitės knygos „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ pristatymas. Pasiryžusi patikėti savo gyvenimo istoriją knygai, viena ryškiausių lietuviškos estrados žvaigždžių kalbėjo lyg per išpažintį. Prisimindama, ką tiek metų nutylėjo, ir juokėsi, ir braukė ašaras. Pasakojo apie mažytės Nelly kovą dėl išlikimo karo mėsmalėje. Apie tai, kaip pati dar vaikas tapo mama. Apie beribę aistrą scenai ir jai atiduotus šešiasdešimt ketverius metus. Apie tai, kodėl per koncertą persirengdavo penkis ar šešis kartus. Apie vyrą, kurį nutarė padaryti laimingą. Apie skausmingą sprendimą išvykti gyventi į Vokietiją. Apie bisą po biso, glėbius gėlių ir gandus, ko gero, nenutilsiančius, kol gyvi jos gerbėjai.

Nelly Paltinienės biografinės knygos „Tu ateik į pasimatymą“ pristatyme dalyvaus knygos autorė, BALTO leidybos namų redaktorė Irma Laužikaitė, scenos legendos bendražygiai ir draugai.

Registracija į renginį telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.

Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A

Spalio 7, 14, 21, 28 d. 11 val. dekupažo edukacijos senjorams. Registracija telefonu (8 37) 31 32 18.

Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43

Spalio 7 d. 17 val. dr. Ingridos Jakubavičienės knygos „Portetas. Juozas ir Jadvyga Tūbeliai“ pristatymas. Ilgametis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, valstybės turtų ir žemės ūkio, švietimo ir finansų ministras, ekonomistas, finansininkas ir Lietuvių tautininkų sąjungos vadovas Juozas Tūbelis ir aktyvi visuomenininkė, žurnalistė, Užsienio reikalų ministerijos tarnautoja Jadvyga Tūbelienė neabejotinai priklausė nepriklausomos Lietuvos politiniam elitui. Amžininkus stebino, kaip šioje poroje susiderina du individualistai, pasižymintys ryškiais charakteriais bei labai skirtingais interesais.

Knyga skaitytojus ves jos herojų gyvenimo keliu nuo vaikystės iki paskutinio atodūsio neaplenkiant nė vieno posūkio ar iškilusios kliūties, kartu su jais išgyvenant jų šlovės akimirkas bei apmąstant skaudžius likimo smūgius. Pasakojimą papildo gausi vaizdinė medžiaga, nuotraukos bei dokumentai iš valstybinių archyvų, muziejų ir privačių asmenų rinkinių.

Registracija į renginį telefonu (8 37) 29 57 77 arba el. paštu aleksotaspit@kaunas.mvb.lt.

Spalio 19 d. 11 val. kūrybinės edukacinės dirbtuvės senjorams „Baltų ženklai ir simboliai iš šieno“. Dirbtuves ves floristė Janina Stasiukynienė. Registracija į renginį telefonu (8 37) 29 57 77 arba el. paštu aleksotaspit@kaunas.mvb.lt.

„Berželio“ padalinyje, Taikos pr. 113B

Spalio 14 d. 14 val. Rimanto Vaičekonio koncertas „Padainuokim susiėję“. Registracija į renginį telefonu (8 37) 45 24 04 arba el. paštu berzelispit@kaunas.mvb.lt.

Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24

Spalio 5 d. 17 val. Zinaidos Streikienės poezijos knygos „Prašau sau laiko“ pristatymas. Registracija į renginį telefonu (8 37) 45 74 65 arba el. paštu girstupis@kaunas.mvb.lt.

Panemunės padalinyje, Vaidoto g. 115

Spalio 12 d. 15 val. ekskursija po istorines Panemunės vietas su bibliotekos Panemunės padalinio vedėja ir knygos „Aukštosios Panemunės istorija“ autore Daiva Nevardauskiene. Registracija į ekskursiją telefonu (8 37) 34 62 98. Ekskursijos pradžia: šalia Panemunės bažnyčios, Vaidoto g. 9. REGISTRACIJA SUSTABDYTA

Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60

Spalio 14 d. 17.30 val. Danutės Andriušytės-Butrimienės parengtos knygos „Nebaigta poema“ apie Sibiro tremtinę Danutę Čepaitę-Andriušienę pristatymas. Organizuojama kartu su Muravos ir Eigulių bendruomenėmis. Registracija į renginį telefonu (8 37) 31 41 08 arba el. paštu parko@kaunas.mvb.lt.

„Šaltinio“ padalinyje, Raudondvario pl. 230

Spalio 14 d. 15 val. „Rudenėlio šventė“ senjorams. Registracija į renginį telefonu (8 37) 36 36 40 arba el. paštu saltinis@kaunas.mvb.lt.

 

 

 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-10-15