Pasirinkite savo biblioteką

Projektui „Atrask save 3D mieste“ – tarptautinis apdovanojimas

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka įgijo svarų tarptautinį pripažinimą – bibliotekos įgyvendinamas projektas „Atrask save 3D mieste“ laimėjo pasaulinio lygio apdovanojimą už modernias paslaugas, gerinančias žmonių gyvenimo kokybę.

„Viešųjų bibliotekų inovacijų“ apdovanojimus (ang. Public Library Innovation Awards) įsteigė nevyriausybinė organizacija EIFL (Electronic Information for Libraries/Elektroninė informacija bibliotekoms), bendradarbiaujanti su viešosiomis bibliotekomis besivystančiose ir pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalyse. 2016 m. liepos 7 d. paskelbti šių metų inovacijų konkurso nugalėtojai. Tarp keturių bibliotekų iš Afrikos, Europos ir Karibų regiono – Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, įvertinta už sėkmingai įgyvendinamą projektą jaunimui „Atrask save 3D mieste“. Apdovanojimai laimėtojams bus teikiami š. m. rugpjūčio 13–19 d. EIFL Pasaulio bibliotekų ir informacijos kongrese (IFLA) Kolumbus mieste, Ohajaus valstijoje, JAV.

Projekto „Atrask save 3D mieste“ metu Kauno ir Klaipėdos bibliotekose įkurtos laboratorijos, kuriose vyksta nemokami 3D maketavimo, programavimo ir elektronikos užsiėmimai 14-19 metų jaunuoliams. Projekto dalyviai ne tik patys kuria „Sumanaus vandens miesto” 3D maketą, bet ir mokosi inovacijos vadybos pagrindų, dalyvauja ekskursijose po verslo startuolius bei informacinių ir komunikacinių technologijų įmones. Tokiu būdu ugdoma jaunuolių profesinė motyvacija ir kūrybiškumas, teikiama profesinio orientavimo IRT specialybėms paslauga. Šis projektas – vienas 45 Lietuvos viešųjų bibliotekų projektų, kuriuos iš dalies finansuoja nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerija. Projektų metu, pasitelkiant modernias technologijas, siekiama gerinti vietos bendruomenių gyvenimo kokybę.

Projektas „Atrask save 3D mieste“ įgyvendinamas kartu su partneriais – Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja biblioteka ir VšĮ „Robotikos mokykla“.

„Viešųjų bibliotekų inovacijų“ apdovanojimus rengianti organizacija EIFL remia besivystančių ir pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalių bibliotekas ir skatina jas naudoti informacines bei komunikacines technologijas, plėtojant ir įgyvendinant novatoriškas viešųjų bibliotekų paslaugas. Fondas taip pat dalinasi informacija apie sėkmingą kitų bibliotekų veiklą bei skatina įdiegti kitų bibliotekų naudojamas ir daugiausiai pasisekimo sulaukusias paslaugas, kurios ne tik atitinka besikeičiančius vietos bendruomenių poreikius, bet ir paspartina bendruomenės vystymąsi.

Daugiau informacijos tel. (8 657) 557 55, el. p. ruta.gavene@kaunas.mvb.lt.

eifl (1)

 

 

 

 

 

eifl (2)

 

 

 

 

 

eifl (3)

Save

Save

Save

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-01-22