2019-03-05,      Projektai

Projektas „Menas pokyčiams“

Finansuotojas: Lietuvos kultūros taryba
Programa: „Menas – žmogaus gerovei“ 
Suma 3200 eur.
Metai: 2018 m.
Aprašymas: Įgyvendinant projektą buvo sukurtas ir išbandytas naujas paslaugos modelis bibliotekoje, papildantis socialinių paslaugų ir krizių centrų teikiamą pagalbą socialiai pažeidžiamos gyventojų grupėms: pasitelkiant meną ir kūrybinę veiklą buvo sudarytos sąlygos teigiamiems krizę patiriančių moterų pokyčiams, kurie ne tik pagerino jų psichinę sveikatą ir gyvenimo kokybę, bet ir prisidėjo prie socialinės komunikacijos bei vertybių kaitos visuomenėje. Sukurta ir išbandyta nauja programa, paremta profesionalios literatūros ir dailės, kūrybinės raiškos bei meno terapijos metodų taikymu moterų krizių prevencijai. Grupėje užsiėmimus vedė gydytoja psichiatrė, poetė doc. dr. J. Sučylaitė, dailės terapeutė A. Šūmakarienė ir kiti.
Projekto metu sukurta bibliotekai pritaikyta meno terapijos programa, kuri buvo pristatyta darbuotojų grupei praktiniuose mokymuose ir bus naudojama bibliotekoje teikiant paslaugas socialiai pažeidžiamoms ir kitoms gyventojų grupėms pagal poreikį.
Įgyvendinant projektą bibliotekoje buvo sukurta tarpdisciplininę, kūrybiškumą bei meninę saviraišką skatinanti aplinka, palanki naudotis joje prieinamais profesionalaus meno ir literatūros ištekliais.
Pasitelkiant profesionalius menininkus buvo surengtos atviros paskaitos visuomenei apie teigiamą meno poveikį asmenybės augimui ir psichinei sveikatai, savirealizacijai bei teigiamam savęs vertinimui. Rašytoja Rebeka Una supažindino vaikus ir jaunimą su knygų skaitymo nauda bei atskleidė jų poveikį asmenybės ugdymuisi. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyr. metodininkė Dr. Daiva Janavičienė supažindino su biblioterapija bei jos taikymu kasdieninėje veikloje bei įtraukė į kūrybinį užsiėmimą, tapytoja Birutė Nomeda Stankūnienė surengė įtraukiančią paskaitą, kurioje dalyviai individualiai galėjo pajusti ir kartu su autore interpretuoti ekspresionistinių tapybos darbų poveikį.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-02-02