2019-03-05,      Projektai

Projektas „Jaunimo teatro akademija 2“

Finansuotojas: Lietuvos kultūros taryba
Programa: Ugdymas kultūra
Metai: 2019 m.
Suma: 2500 eur
Aprašymas:
„Jaunimo teatro akademija 2“ – tai tęstinis interaktyvus ir kūrybingas, kultūrinis-edukacinis teatro ir žurnalistikos projektas, skirtas 12-18 m. jaunimui ir orientuotas į vaikus iš socialinės rizikos grupių.
Projektu siekiama mažinti socialinę ir kultūrinę atskirtį jaunimo tarpe, atskleisti ir ugdyti jaunimo kūrybinį potencialą, įgyvendinant kultūrinę-edukacinę programą orientuotą į 12-18 m. vaikus iš socialinės rizikos grupių. Siekiama sudaryti sąlygas trūkstamai kultūrinei-edukacinei veiklai, bendrųjų ir dalykinių (socialinių, asmeninių, kūrybingumo, pažinimo, komunikavimo ir kt.) kompetencijų ugdymui vaikams ir jaunimui iš socialinės rizikos šeimų. Užsiėmimuose, remiantis įvairiais teatro metodais siekiama lavinti jaunimo kompetencijas: stiprinti pasitikėjimą savimi, lavinti bendravimo ir bendradarbiavimo, viešojo kalbėjimo įgūdžius, ugdyti empatiją ir pagarbą, skatinti motyvaciją, atsakomybės suvokimą, kūrybiškumą ir asmeninių pastangų indėlį siekiant savo tikslų, mokykloje, užklasinėje veikloje ar šeimoje. Taip pat mažinti patyčias jaunimo tarpe bei suteikti jiems alternatyvų laisvalaikio praleidimą, atitraukiant juos nuo socialinės rizikos veiksnių.
Kūrybinių užsiėmimų metu jaunimas mokosi aktorinio meistriškumo, režisūros, pjesių rašymo, teatro kritikos ir viešojo kalbėjimo įgūdžių iš profesionalių lektorių – aktorių, režisierių, šokėjų, teatro kritikų, žurnalistų, dramaturgų ir viešojo kalbėjimo specialistų. Paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės skirstomos į kursus: 1. Aktorinis meistriškumas ir režisūra; 2. Scenos kalba ir pasitikėjimas savimi; 3. Teatro dramaturgija ir kritika. Užsiėmimų metu jaunimas ugdo teatrinės raiškos įgūdžius, įsitraukdamas į įvairias, kūrybines užduotis, dramos pratimus, improvizacijas, rolių žaidimus, psichoterapines praktikas, judesio ir viešojo kalbėjimo technikas. Projekto pabaigoje numatoma pristatyti jaunimo performansą (spektaklį), o geriausios teatro recenzijos bus publikuojamos projekto svetainėje www.teatroakademija.lt.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-02-06