Pasirinkite savo biblioteką
2020-01-31,      Girstupis

Povilo Ventos Kuprio poezijos knygos „Medžiameldis“ pristatymas

Vasario 19 d. 17.30 val. Girstupio padalinyje, Kovo 11-osios g. 24, vyks Povilo Ventos Kuprio naujos poezijos knygos „Medžiameldis“ pristatymas. Tel. (8 37) 45 74 65. 

Ši poezijos knyga autoriui antroji. Jis apie ją sako: 

„Tai jau kiek labiau koncentruota poezijos knyga, kaip manifestas, kad esu medžio ir gamtos, gamtos jėgų, gamtos grožio ir jos amžinumo garbintojas.

Pirmiausia mano šventoji Ventos upės ir Ventos miestelis, kur augau iki 14 metų. Ir pavenčiai, pavenčiai, kur pirmą kartą savivokos pagalba išdygo senovės baltų tikėjimo prieš dešimtis kartų pasodinta sėkla, atsivėrė dygimui, augimui brandai, kai suvokiau, kad tikiu į Dievą ne per kuklius ir didingus šventyklų pastatus, ne per išpuošus sutanomis jose žmones, bet tiesiog per gamtą, per bendravimą baltiškose šventvietėse po atviru dangumi.

Antrojoje poezijos knygelėje nemažas pluoštas haiku. Tai yra mano kasdienio gyvenimo potyriai, paversti talpiais trieiliais. Apie tokias formas sužinojau gal antrame kurse Vilniaus universitete ir tik po 30 ar 40 metų pabandžiau. Vienas labiau pavykęs haiku papuolė į haiku antologiją, kiti labiau žemiški į šią poezijos knygelę. Yra taip vadinamų tikslinių ar proginių eilėraščių, skirtų mamai, tėtei, žmonai, visiems trims vaikaičiams, keli yra skirti Kauno miestui. Pastarieji mane labai nustebino, suvokiau, kad per keturiasdešimt metų įmanoma įsimylėti ne tik žmogų, bet ir miestą – žydintį alyvomis Kauną, Jiesios piliakalnį, Ąžuolyną. Tokia sunkiai tramdoma meilė miestui virto eilėmis.“

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-07-07