2022-02-02,      Naujienos

Paskaita-diskusija „Lietuvos konstitucinės teisės samprata“

Kviečiame į paskaitą-diskusiją „Lietuvos konstitucinės teisės samprata“, kuri vyks vasario 10 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57.
Paskaita-diskusija skirta Lietuvos Valstybės Konstitucijos metams.
 
Į renginį kviečiame registruotis internetu: https://bit.ly/3gnWNaZ arba telefonu (8 37) 20 64 14.
 
Paskaitoje-diskusijoje dalyvaus vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto garbės profesorius Vytautas Sinkevičius ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas profesorius Dainius Žalimas.
 
Renginio metu kviesime diskusijai apie Konstitucijos sampratą, ja įtvirtintas, saugomas ir ginamas vertybes, kurios vis labiau persmelkia mūsų kasdienybę. Kuo geriau kiekvienas iš mūsų supras Konstituciją, tuo visuomenėje bus daugiau teisingumo, pagarbos, tolerancijos, atsakomybės.
 
„Konstitucija buvo rengiama tvyrant didžiulei politinei įtampai, bet tai, kad dvi skirtingas Konstitucijos vizijas pavyko sulieti į nacionalinę viziją, o iš dviejų skirtingų alternatyvių projektų pavyko parengti vieną bendrą kompromisinį Konstitucijos variantą, rodo, jog to meto politikai sugebėjo pakilti virš savo asmeninių, grupinių ir partinių interesų, prioritetą atiduodami visuomenės ir valstybės interesams. Gal ir dėl to Konstitucija išlaikė laiko išbandymus“, – sako profesorius Vytautas Sinkevičius.
 
„Konstitucija – tai ne vien jos tekstas, tai vertybių sistema. Konstituciją būtina aiškinti, taip ji pritaikoma naujiems visuomenės poreikiams. Konstitucijos išmanymas padeda ne tik efektyviau ginti savo teises ir laisves, geriau suvokti, kaip funkcionuoja valstybė, bet ir atpažinti su Konstitucija ir demokratija mažai ką bendro turinčias populistines idėjas, kurių netrūksta ypač dabar, valstybei susiduriant su įvairiais iššūkiais jos ir visuomenės saugumui bei sveikatai“, – teigia profesorius Dainius Žalimas.
 
Renginio partneris – Mykolo Romerio universitetas.
 
Viso renginio metu būtina dėvėti respiratorius. 

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-02-02