Pasirinkite savo biblioteką
2018-02-27,      Naujienos

Paroda „11 vilties žvilgsnių“

Iki balandžio 15 d. Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje, Laisvės al. 57, veikia Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros studentų darbų paroda „11 vilties žvilgsnių“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Tel. (8 37) 22 23 57. 

Parodoje darbus pristato IV kurso bakalaurantai: Medeinė Revuckaitė, Evelina Eigelytė, Samanta Augutė, Tomas Stanaitis, Aira Urbonavičiūtė, Gerda Malinauskaitė, Ruta Velykytė, Daiva Tankevičienė, Aivilina Šimkevičiūtė, Rasa Deveikytė ir Sonata Riepšaitė.

Simboliška, kad šioje parodoje vienuolika autorių pristato vienuolika drobių, sukurtų 2017–2018 metais. Tai nedidelės apimties paroda, kurioje perteikiami individualūs požiūriai, jausmai, potyriai.

 „11 vilties žvilgsnių” yra mūsų dabarties, atsigręžiant į praeitį, atspindys. Samanta Augutė savo darbe mintimis sugrįžta į tuos laikus, kai jos seneliai, giminės pergyveno karo laikotarpį. Lyg pagarbos ženklą jiems, autorė pertapo sename albumėlyje rastą fotografiją, sukurdama pagarbų atminimą apie praeitį. Tomas Stanaitis, tapydamas sidabrinio kolorito lyg pilkose miglose skendintį interjerą, žiūrovui  sukelia asociacijas apie tarpukario Kauno  gyvenimą. Evelina Eigelytė savo darbe grožisi Lietuvos gamtos spalvomis, o Ruta Velykytė vėl sugrąžina į architektūrines miesto vizijas. Daivos Tankevičienės tapybos darbe  primenama apie tautos patirtas traumas ir perspėjama, kad nelaisvė gali turėti įvairių formų. Gerda Malinauskaitė mums primena Kauno reikšmingas vietas, o kad žiūrovas pailsintų savo žvilgsnį ir protą, Rasa Deveikytė ir Akvilina Šimkevičiūtė jį sušildo jaukia, miela namų atmosfera, nes nėra nieko geriau už gimtus namus. Sonata Riepšaitė, Medeinė Revuckaitė savo darbuose perteikia Lietuvos gamtą ir teritoriją. Aira Urbonavičiūtė tamsių, gilių spalvų drobe mums visiems neleidžia pamiršti iškovotos Laisvės. Paveiksle nuskamba raginimas nesnausti, nes grėsmės neprapuolė, tačiau žalia vilties spalva, esanti beveik paveikslo centre, kviečia švęsti pergalę.

Informaciją parengė doc. Aušra Vaitkūnienė

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

el. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2018-12-15