2023-03-07,      Naujienos

Nepriklausomybės atkūrimai dienai skirti renginiai bibliotekoje

Kviečiame į Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, skirtus renginius bibliotekos skyriuose ir padaliniuose. 

 

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57

Kovo 9 d. 18 val. paskaita „Paberžė istorijos vingiuose: nuo 1863 m. sukilimo iki šiandien“.

1863 metų sukilimo muziejaus vadovė Alina Galvanauskienė pristatys vienintelį Lietuvoje 1863 m. sukilimui skirtą muziejų ir papasakos apie bandymą ginklo jėga išsivaduoti iš carinės Rusijos gniaužtų, į kuriuos Lietuva pateko po Abiejų Tautų Respublikos padalijimų.

Nuošalus Paberžės dvaras XIX a. viduryje tapo neeilinių įvykių epicentru. Du čia gyvenę žmonės – dvarininkas Stanislovas Šilingas ir kunigas Antanas Mackevičius visam laikui įrašė šią vietovę į Lietuvos ir Lenkijos istoriją. Čia, Paberžėje, 1863 m. pavasarį parapijos klebonas Antanas Mackevičius vienas pirmųjų Kauno gubernijoje palaikė sausio mėn. Lenkijoje prasidėjusį sukilimą ir surinko iš aplinkinių kaimų 250 sukilėlių būrį. Baronas Stanislovas Šilingas prisidėjęs prie sukilimo rengimo, buvo tapęs sukilėlių valdžios Panevėžio apskrities viršininku. Po sukilimo ištremtas į Vakarų Sibirą, o jo dvaras konfiskuotas.

 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43

Kovo 8 d. 17.30 val. Jolitos Bernotienės ir Ingridos Jakubavičienės knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ pristatymas.

Istorikė Ingrida Jakubavičienė kviečia susitikti su pirmąja nepriklausomos Lietuvos valstybės ponia – Sofija Smetoniene. Herojė prabils iš savo laiškų ir amžininkų atsiminimų, papasakos, kokia ji – buvusi žmona ir mama, prezidento partnerė ir patarėja. Istorikai pridurs, kad taip pat ir visuomenės veikėja, puoselėjusi Lietuvos diplomatinius ryšius su Kaune rezidavusiais užsienio atstovais, turėjusi įtakos priimant valstybinius sprendimus, aktyviai veikusi socialinės rūpybos ir moterų švietimo srityje. Galiausiai – itin stipri, charizmatiška moteris, sukūrusi ir palikusi apie save tam tikrą legendą. Susitikimas vyks prezidentūros valgomajame – intymiai, bet pakankamai iškilmingai. Būsite dosniai pavaišinti: čia virs intrigos ir barščiai, liesis politinės aistros, ilgesys ir krupnikas, kvepės rytine kava, prancūziškais parfumais ir šiek tiek cigaretėmis. Bus tarpukario inteligentijos dvasios, mados, etiketo, miestiškų ir saloninių pramogų; bus ir dramatiško laiko ženklų, gyvenimiškų virsmų bei praradimų.

 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje, Vaidoto g. 115

Kovo 10 d. 16.30 val. renginys „Kovo 11-oji – mūsų laisvės diena“. Dalyvaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Vytautas Stankevičius ir atlikėja iš Ukrainos Irina Radčenko, kuri atliks ukrainiečių liaudies ir šiuolaikines dainas. 

 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60

Kovo 9 d. 16 val. literatūrinė-muzikinė kompozicija „Akmenimis sugrįžom iš kelionės“. Dalyvauja ansamblis „Marių banga“ (vadovas Rimantas Vaičekonis).

 

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7

Iki kovo 13 d. vyksta akcija „Nuspalvink trispalvę savo rankomis“. Prie akcijos gali prisidėti kiekvienas bibliotekos lankytojas – tereikia iš popieriaus iškirpti savo rankos antspaudą, nuspalvinti jį viena iš Lietuvos trispalvės spalvų ir priklijuoti tam skirtoje vietoje, taip sukuriant rankų vėliavą.

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

MKR popietė

Kviečiame susitikti su „Metų knygos rinkimų“ prozos kategorijos nominantėmis

Balandžio 1 d., šeštadienį, 15 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, kviečiame susitikti su visomis trimis „Metų knygos rinkimų 2022“ knygos suaugusiems ...
331529377_897107658207816_3654336230505845503_n

Paroda „Vytautas Kernagis fotografijose“ ir filmo „Kernagis“ peržiūra

Balandžio 1–29 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, veiks paroda „Vytautas Kernagis fotografijose“. Balandžio 1 d. 17 ...
Dizainas be pavadinimo (14)

Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ narių tapybos paroda „Sveikinam pavasarį“

Balandžio 5–31 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43, veiks Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ narių tapybos paroda „Sveikinam pavasarį“, ...
Bėrantas web

Beno Bėranto knygos „Pirštų galiukais“ pristatymas

Net ir trumpiausia ar tyliausia istorija nusipelno būti išgirsta.   Būtent apie tokias istorijas balandžio 5 d. (trečiadienį) 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-03-31