2021-04-16,      Naujienos

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Nauja realybė – naujos formos“ (renginių programa)

Kiekvienais metais balandžio 23–29 minima Nacionalinė bibliotekų savaitė – svarbiausia metų savaitė visoms bibliotekoms. Šiemet jos šūkis „Nauja realybė – naujos formos“ atliepia į šiandieninę situaciją, kai daugelis veiklų vyksta naujomis formomis: nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, tačiau ir tokiomis sąlygomis bibliotekos prisidėjo prie karantino laiko namuose kokybės gerinimo, siūlydamos kokybišką skaitmeninį turinį ir dovanodamos skaitymo džiaugsmą. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu bibliotekos, įvertindamos naują realybę ir „prisijaukinusios“ naujas formas, siūlys bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtus renginius, akcijas, parodas ir edukacijas.

Renginiai

Bibliotekų savaitės atidarymas – seifo atidarymas
Balandžio 23 d.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka įsikūrusi Laisvės alėjoje šalia fontano, kampiniame name, kuriame tarpukariu veikė brolių Jono ir Juozo Vailokaičių Ūkio bankas. Iki šių dienų bibliotekoje išlikę ir du senojo banko seifai. Nuo pat 1960 m., kai į šį pastatą įsikėlė biblioteka, vieno iš seifų keletas skyrelių nebuvo atidaryti. Tad Bibliotekų savaitės atidarymo proga, kartu seifų meistru juos atidarysime! Ką rasime? Ieškokite nuotraukų bibliotekos Facebook puslapyje!

Garsovaizdžiai „Bibliotekos istorija“
Balandžio 23 d. 11–19 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Bibliotekos lankytojai bus kviečiami kelioms minutėms stabtelėti, atsipalaiduoti ir pasinerti į bibliotekos bei jos pastato istorijos vaizdus, lydimus muzikos. Garsovaizdžius kūrė „Kaunas 3022“.

Bibliotekos 96-asis gimtadienis
Balandžio 24 d. 9–15 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

96-ojo Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos gimtadienio proga lankytojų bibliotekoje lauksime su dovanėlėmis, kviesime susipažinti su bibliotekos istorija, sužinoti, kas slėpėsi buvusio Ūkio banko seife, pamatyti specialiai bibliotekai „Kaunas 3022“ sukurtus garsovaizdžius. Balandžio 24-oji – taip pat ir Šuns diena, o biblioteka oficialiai draugiška gyvūnams, tad į biblioteką kartu su šeimininkais užsukusių šuniukų lauks skanėstai.

Jei norite išgirsti gyvą pasakojimą apie bibliotekos istoriją, kviečiame užsiregistruoti į ekskursiją 5 žmonėms arba vienai šeimai / namų ūkiui.
Ekskursijos vyks 10, 11, 12, 13, 14, 15 val.
Registruotis kviečiame el. paštu monika.straupyte@kaunas.mvb.lt, nurodant pageidaujamą valandą.
 

Benas Lyris (Benas Martusevičius) – Kauno klinikų kapelionas kunigas, kasdien besirūpinantis sergančiųjų ir jų artimųjų dvasine stiprybe. Jis taip pat yra aktyvus socialinių tinklų dalyvis, patraukiantis žmones poetiškomis frazėmis, romantiškomis nuotraukomis – tuo, kas gražu ir gaivina sielą.
„Jeigu neturi nieko, tik meilę – turi viską. Ši knyga šiek tiek kitokia – nesistengiu išaiškinti tikėjimo, išmokyti, pakeisti žmonių. Esu ir mokytojas, ir mokinys, todėl šioje kelionėje tobulėsime kartu. Kviečiu Tave padžiazuoti ir pažvelgti į sudėtingus gyvenimo įvykius ir situacijas, išgyvenimus, kasdienybės patirtis iš šviesesnės perspektyvos. Pamatysi daugybę dalykų, darančių gyvenimą labai gražų“, – sako Benas Lyris.

Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Akmenėlis“ pristatymas
Balandžio 27 d. 18 val.
Bibliotekos Facebook puslapyje

Renginio metu turėsite galimybę pamatyti ir išklausyti įgarsintą paveikslėlių knygą vaikams „Akmenėlis“, susitikti su knygos autoriumi Mariumi Marcinkevičiumi ir knygą išleidusios leidyklos kūrybos vadove Daiva Rudyte, išgirsti apie knygos sukūrimo užkulisius. Kviesime pasikalbėti ir apie tai, kodėl vaikams reikia pasakoti apie holokaustą, kodėl ši knyga jaudina ir paliečia ne tik vaikus, bet ir suaugusius?

Daivos Nevardauskienės knygos „Aukštosios Panemunės istorija“ pristatymas
Balandžio 28 d. 19 val.
Bibliotekos Facebook puslapyje

Kviečiame į pasivaikščiojimą po Panemunę, kurio metu sužinosite, kokias istorijas slepia rūsčios raudonų plytų sienos, kas tūno po žeme, kodėl čia tiek daug medinių namų ir kas juose gyveno, kiek tiltų turėjo Panemunė ir dar visokių įdomybių, juk Panemunė – vienas gražiausių Kauno rajonų, visais metų laikais viliojantis praleisti laiką šile, Nemuno pakrantėse ar sporto aikštelėse. Čia smagu tiek vaikui, tiek senoliui. „Šiame rajone aš užaugau, čia gyvenu ligi šiol ir man labai malonu, kad galiu pristatyti jau antrąjį savo knygos „Aukštosios Panemunės istorija“ leidimą. Pirmąją knygą pagal bendruomenės projektą išleidome prieš dešimtmetį, o kadangi knyga buvo populiari kauniečių tarpe, naudojama studentų ir net tyrinėtojų darbuose, atsiradus naujų duomenų ir vėl nutarta knygą perleisti. Knyga išaugo iš keturių metraščių ir knygelės „Pėsčiomis po Aukštąją Panemunę“, kuriems ne vienerius metus rinkau medžiagą iš vietinių gyventojų, įvairių straipsnių, knygų ir archyvų. Buvo labai įdomu kurti šią knygą, juk radau tiek daug nežinomų faktų, nuotraukų apie Panemunę, kuriomis ir dalinuosi šioje knygoje“, – sako knygos autorė D. Nevardauskienė, kuri, beje, yra ir bibliotekos Panemunės padalinio vedėja!

Susitikimas su knygų „Nėra vietos dviem“ ir „Rozmarinas“ autoriumi Kristijonu Kaikariu
Balandžio 29 d. 19 val.
Bibliotekos Facebook puslapyje

Kristijonas Kaikaris baigė medicinos studijas Vilniaus universitete, dirbo žurnalistu, vadovavo informacinių technologijų ir aviacijos įmonėms, jo balsas daugeliui pažįstamas iš „Formulės-1“ transliacijų.
Gyvenęs JAV, Tailande, Vietname ir Kazachstane, Kristijonas rašo Vilniuje ir Nidoje. 2020 m. debiutavęs su trileriu „Nėra vietos dviem“, tais pačiais metais išleido savo antrąjį romaną „Rozmarinas“.

Akcijos

Akcija „Minčių šulinys“
Balandžio 23–30 d.
Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Bibliotekos lankytojai bus kviečiami iš „Minčių šulinio“ traukti gražias mintis apie skaitymą, knygas ir rašytojus.

Bibliotekos veiklos pristatymas „Berželio“ biblioteka – erdvė kurti ir augti“
Balandžio 23–29 d.
„Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Bibliotekos lankytojus pasitiks filmukas apie bibliotekos veiklą 2020 m. Taip pat bus galima susipažinti su didžiausia, mažiausia, seniausia, storiausia bibliotekos knyga.

Parodos

Fotografijų paroda „Nidos ženklai“
„Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Kauno taikomosios dailės mokyklos mokytojų Kristinos Valasevičienės ir Roberto Misiukonio bei mokinių – Brigitos Kursaitės, Žilvino Gečiausko, Daivos Grigonienės, Aušros Barysienės, Lauros Vancevičienės, Loretos Margelės fotografijų paroda, įkvėpta Nidos „Nidos ženklai“.
„Nidos ženklai – delnuose, akyse, mintyse įsirėžia palikdami žymę visam laikui. Aplimpu smėlio dulkėmis įsigeriančiomis į odą – kvėpuoju Nida…“ – Kristina Valasevičienė.

Parodą apžiūrėti galite ir virtualiai, ČIA.

Paroda „Spalvų žaismas ir jų akordai“
Parko padalinys, P. Lukšio g. 60

Kaišiadorių kultūros centro projekto „Spalvų žaismas ir jų akordai“ metu tapybos ant vandens technika sukurtų darbų paroda.

Parodą apžiūrėti galite ir virtualiai, ČIA.

Edukacijos

Virtualios edukacijos moksleiviams
Balandžio 26, 27, 28 d. 11 val.
Šilainių padalinys

Edukaciniai užsiėmimai Šilainių mikrorajono ugdymo įstaigoms apie knygas, skaitymą ir biblioteką.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu skaitytojo pažymėjimai visuose bibliotekos skyriuose ir padaliniuose – nemokami. 

 

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Paveiksliukas su logo 2020

Informacija apie bibliotekos darbo laiką

Informuojame, kad birželio 24 d., pirmadienį, biblioteka nedirbs.  Gražių Joninių! 
Naujos knygos 2024 birželis web

Naujos knygos bibliotekoje

Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje gauti nauji leidiniai. Juos galite rasti ČIA. Atlikdami leidinio paiešką portale ibiblioteka.lt sužinosite, kuriame artimiausiame bibliotekos skyriuje / padalinyje jį galite užsisakyti ar rezervuoti. ...
Arbatos degustacija web

Edukacija „Japonija arbatos puodelyje“

Kviečiame į edukaciją „Japonija arbatos puodelyje“, kuri vyks birželio 26 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Santarvės parko skaitykloje.  Edukacijos dalyviai pamatys, kokią ...
lllatų pasakos web

Knygos „Lllatų pasakos“ sutiktuvės

Kviečiame į knygos „Lllatų pasakos“ sutiktuves, kurios vyks birželio 27 d. 18 val. Dainavos parko skaitykloje.  Senąsias mūsų pasakas ir legendas surinko Sėlių žynių palikuonė ...

Adresas: Laisvės al. 57
Tel. (8 37) 20 64 14
El. p. aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Mapu g. 18
Tel. (8 37) 22 04 61
El. p. menas@kaunas.mvb.lt

Adresas: V. Krėvės pr. 97A
Tel. (8 37) 31 32 18
El. p. vaikai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Veiverių g. 43
Tel. (8 37) 29 57 77
El. p. aleksotas@kaunas.mvb.lt

Adresas: Aušros g. 37
Tel. (8 37) 73 09 94
El. p. ausra@kaunas.mvb.lt

Adresas: Taikos pr. 113B
Tel. (8 37) 45 24 04
El. p. berzelis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 377
Tel. (8 37) 41 11 85
El. p. dainavapit@kaunas.mvb.lt

Adresas: Šiaurės pr. 95
Tel. (8 37) 38 69 72
El. p. eiguliai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Kovo 11-osios g. 24
Tel. (8 37) 45 74 65
El. p. girstupis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Savanorių pr. 226
Tel. (8 37) 31 41 99
El. p. kalnieciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: A. Stulginskio g. 61
Tel. (8 37) 36 30 70
El. p. neris@kaunas.mvb.lt

Adresas: Marių g. 37
Tel. (8 37) 37 35 60
El. p. palemonas@kaunas.mvb.lt

Vedėja Daiva Nevardauskienė
Adresas: Vaidoto g. 115
Tel. (8 37) 34 62 98
El. p. panemune@kaunas.mvb.lt

Adresas: P. Lukšio g. 60
Tel. (8 37) 31 41 08
El. p. parko@kaunas.mvb.lt

Adresas: Ekskavatorininkų g. 8
Tel. (8 37) 37 02 23
El. p. petrasiunai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raudondvario pl. 230
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Sandėlių g. 7
Tel. (8 37) 74 01 67
El. p. sanciai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Baltų pr. 51
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Adresas: Tirkiliškių g. 51
Tel. (8 37) 39 21 43
El. p. tirkiliskes@kaunas.mvb.lt

Adresas: J. Borutos g. 23
Tel. (8 37) 43 60 19
El. p. vingyte@kaunas.mvb.lt

Adresas: Raseinių g. 26
Tel. (8 37) 22 56 47
El. p. kuzmickis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Romuvos g. 48
Tel. (8 37) 36 36 40
El. p. saltinis@kaunas.mvb.lt

Adresas: Chodkevičių g. 6
Tel. (8 37) 23 88 40
El. p. silainiai@kaunas.mvb.lt

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-06-21