Lapkričio 15–sausio 29 d. Parko padalinyje, P. Lukšio g. 60, veiks Mikhailo Lebedevo (Rusija) „Restoranai netyčia“ – fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO konkurso KAUNAS PHOTO STAR 2020 finalininko paroda.
Mažame Rusijos kaime Umyot yra net 78 kavinės! Visų jų atsiradimo priežastis yra atsitiktinumas. 1994-ųjų pavasarį vienas miestelio gyventojas, Jevgenijus Dinyabkinas, paskerdė kiaulę. Jis iškepė kebabą ir išėjo su juo prie kelio. Sunkvežimių vairuotojai viską nupirko per akimirką. Dinyabkino sėkmė paveikė kitus. Staiga beveik visi kaimo gyventojai tapo restoranėlių savininkais: nuo buvusių melžėjų, traktorininkų ir kariškių iki mokytojų, gydytojų ir valdininkų, kurie po darbo eidavo prie kelio ruošti kebabų. 1991 m. žlugus Sovietų Sąjungai, šalies ekonomika virto chaosu. Daugelis įmonių buvo ant bankroto slenksčio ir dažnai mokėdavo savo darbuotojams gaminama produkcija, o ne pinigais. Daugybė rusų buvo priversti grįžti prie archajiškos mainų praktikos. Vietiniams gyventojams kebabai nutiesė kelią į „tikrus“ pinigus. Per ateinančius kelerius metus Umyote buvo atidaryta apie 400 kebabų kavinių. Pagrindinė verslo idėja: namuose gaminami patiekalai ir šilti santykiai su svečiais. Meniu tokioje kavinėje primena sovietinės virtuvės kaleidoskopą: blynai ir Oliverio salotos, barščiai ir charčo, keptos bulvės ir kebabas. Pagrindinis interjero elementas yra televizorius, o sienos papuoštos stačiatikių kalendoriais ir garsių kraštovaizdžių reprodukcijomis. Visos kavinės yra panašaus stiliaus ir aptarnavimo lygis jose yra panašus, tačiau kiekvienas savininkas savo įstaigą laiko ypatinga. Šiandien kaime yra 78 kavinės, skirtos 2000 gyventojų. Nė viena kavinė COVID-19 pandemijos metu nebuvo uždaryta. Umyoto kavinės yra ryškus staigaus ir nevaržomo Rusijos kapitalizmo pavyzdys.
Michailas Lebedevas – dokumentikos fotografas ir fotožurnalistas iš Sankt Peterburgo, Rusijos. 2019 m. jis baigė šiuolaikinės fotografijos mokyklą Docdocdoc (Sankt Peterburgas). Šiuo metu dirba fotografu ir kino režisieriumi. Svarbiausia Lebedevo Michailo profesinio gyvenimo dalis – jo asmeniniai projektai. Dažniausiai menininką įkvepia paslėptos bendruomenės, socialiniai konfliktai, progresas ir jo padariniai.
Atvirą konkursą KAUNAS PHOTO STAR fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO rengia nuo 2010 m. siekiant išskirti ir pagerbti ateities fotografijos žvaigždes. 17-asis fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO temine prasme planavo švęsti periferiją, provinciją, šalies gelmę, „autbeką“. Tačiau COVID-19 konteksto pasekoje, pakvietė fotografus teikti darbus KAUNAS PHOTO STAR 2020 konkursui tema „Periferinės vizijos“. Buvo laukiami darbai, tyrinėjantys paribius, užribius – tiek čia pat už lango, tiek už sienos, kurią kirtę atrastume erdves, vietas, žemes, periferijas, kurios dažnai lieka matymo pakraščiuose. Su šia tema festivalis KAUNAS PHOTO 2020 metais nori atikreipti dėmesį į tai, kas tapo svarbu, nors iki šiol taip nemanėme.
KAUNAS PHOTO – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis tarptautinis fotomeno festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. 2004 m. Mindaugo Kavaliausko įkurtą festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Šviesos raštas“. Festivalis yra pasaulinės „Festival of Light“ organizacijos narys. Fotomeno festivalį KAUNAS PHOTO finansuoja Lietuvos kultūros taryba, kaip vieną iš strateginių tarptautinių meno renginių Lietuvoje.