Pasirinkite savo biblioteką

Michelle Obama knygos „Mano istorija“ apžvalga

Vos tik pasirodžius šiai knygai Lietuvoje, aš jau žinojau, kad ją tikrai norėsiu turėti savo namų bibliotekoje. Atėjo toks metas, kad šiuo metu linkstu prie žymių žmonių istorijų. Niekada nesidomėjau politika, nesu jokios partijos gerbėja ar atstovė, tačiau visada žavėjausi ir žaviuosi Prezidentų žmonomis, kurios petys petin turi eiti šalia savo vyro visą jo kadenciją. O kiek reikalavimų, protokolų reikia žinoti būnant Pirmąja Ponia? Viena iš tokių net dvi savo vyro Baracko Obamos kadencijas buvo Michelle Obama. Aš labai žaviuosi šia moterimi, kuri kilusi iš paprastos darbininkų šeimos, sugebėjo gyvenime tiek pasiekti, kovoti dėl vietos po saule, būti žinomo žmogaus žmona ir prie visų pareigybių dar ir Mama. Taip, tokios moterys turi vadintis moterimis iš didžiosios M.

Bet apie viską iš pradžių. Knyga kaip ir apie kiekvieno žmogaus prisiminimus yra pradedama nuo jo vaikystės. Taip ir Michelle knygos pradžioje pasakoja apie savo šeimą, jos vaikystę, paauglystę, studijų metus. Ir pagaliau tą netikėtą ir įdomų susitikimą su savo būsimu vyru. Net nebūčiau pagalvojus, kad Barackas Obamas buvo toks „kietas riešutėlis“, be galo mylintis ir dievinantis literatūrą. O čia jau jam pliusas iš mano pusės. Tačiau, kad ir kaip gražiai prasidėjo jų meilės istorija, tačiau Michelle nebuvo lengva palenkti į savo pusę vyruką, tuo labiau teisininką. Bet jai tai puikiai pavyko padaryti. Kaip? Sužinosite, perskaitę patys / pačios.

Šia moterimi aš žaviuosi ne dėl jos darbų, susijusių su politika, bet dėl jos atsidavimo šeimai, mokėjimo suderinti ir vyro politiką, ir jos buvimą Pirmąja Ponia, žmona bei mama. Ne veltui matyt tai atėję iš jos pačios šeimos pavyzdžio, kurį matė augdama. Ši moteris labai daug indėlio įnešė į savo santuoką: ją saugodama, gerbdama, gindama kaip ir kiekviena moteris, savo šeimos židinio saugotoja. Todėl sutinku su jos fraze, kad santuoka yra sandoris, kurį reikia vis atnaujinti, net ir patyliukais, asmeniškai, net ir sau pačiai. Buvo nepaprastai įdomu skaityti ir apie tai, su kokiais sunkumais ir problemomis susidūrė jos vyrui tapus Prezidentu. Ką patyrė jos šeima, atsidūrus visos tautos dėmesio centre? Žinoma, Michelle daug ką ir nutylėjo, bet tikrai daug ką ir papasakojo, kas nugulė šios knygos puslapiuose arba liko paslėpta tarp eilučių. Man galbūt kaip moteriai labiau patiko ta asmeninė jos šeimos linija ir kiek mažiau, kas susiję su politika. Tačiau tai nepablogino pačios istorijos, o tik paįvairino žinant, kad žymių žmonių istorijose daug kas lieka post factum. Todėl bus dar įdomiau paskaityti knygą apie patį  Baracką Obamą ir pažiūrėti, koks jis buvo kitų akimis.

Michelle Obama „Mano istorija“. Vilnius: „Alma literra“, 2019

Apžvalgą parengė Jurgita Čepaitė, tinklaraščio Mamos Pelėdos Užrašai autorė. 

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-04-04