2016-08-03,      Naujienos

Lietuvos bibliotekoms – išskirtinė proga ugdyti visuomenės inžinerinį raštingumą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tiesioginių transliacijų studijoje buvo pristatyta naujiena apie geriausių pasaulio inžinierių pripažintos kompanijos „Dassault Systemes“ dovaną Lietuvos bibliotekoms – 3D modeliavimo programą „SOLIDWORKS“. Tikimasi, kad šis puikus įrankis padės ugdyti jaunosios kartos inžinerinį raštingumą – svarbų šiuolaikinės visuomenės gyvenimo dėmenį.

Lietuva yra pirmoji pasaulyje, kurioje visos šalies bibliotekos galės šia programa naudotis nemokamai. „SOLIDWORKS“ galimybes, jos svarbą ir diegimo bibliotekose procesą komentavo VšĮ Robotikos mokyklos atstovai – vadovas Paulius Briedis ir mokytojas Jonas Venis.

„SOLIDWORKS“ įrankiu sukurtą objektą galima patikrinti programoje įdiegta modeliavimo įranga, atspausdinti 3D spausdintuvu arba pagal programos sugeneruotą išklotinę išsikirpti iš kartono. Taigi galima ne tik svarstyti apie idėją, bet ir ją tiesiog paliesti. P. Briedis prisiminė, kaip anksčiau buvo tik kalbama apie bibliotekų galimybes tapti idėjų kalvėmis, o, vykdant projektą „Bibliotekos pažangai 2“, keliose Lietuvos bibliotekose jau įrengtos laboratorijos, nenusileidžiančios pasaulinio lygio universitetų laboratorijoms.

Galimybė visos šalies bibliotekose įdiegti „SOLIDWORKS“ programą – dar vienas svarbus žingsnis, kalbas verčiantis darbais. „SOLIDWORKS“ sudarys sąlygas ugdyti bibliotekose besilankančių vaikų inžinerinį raštingumą ir tobulinti praktinius įgūdžius. Robotikos mokyklos atstovų patirtis rodo, kad jauname amžiuje žaidimo forma įgyta aistra inžinerijai yra itin stipri ir vieną dieną gali išspręsti daugelį kasdienių visuomenės problemų, tokių kaip automobilių spūstys, nuolatinė laiko stoka ar fizinės darbo jėgos trūkumas. Be to, J. Venio teigimu, jei visuomenėje būtų daugiau inžineriją išmanančių žmonių, kasdienėms šiuolaikinio žmogaus problemoms spręsti reikėtų kur kas mažiau laiko ir lėšų.

Programos „SOLIDWORKS“ licenciją bibliotekų darbuotojai gali atsisiųsti vadovaudamasi instrukcijomis, kurios yra pateiktos specialiai sukurtame Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos internetinės svetainės puslapyje. Suteikta licencija vienu metu gali naudotis 200 vartotojų. P. Briedis patvirtino, kad programa nekelia „jokių techninių reikalavimų, kurių negalėtų patenkinti bet kurios bibliotekos kompiuteris“. Bibliotekos raginamos nesibaiminti dėl „SOLIDWORKS“ sudėtingumo: programa pritaikyta plačiajam vartotojui. Be to, VšĮ Robotikos mokykla yra pasiryžusi atsakyti į visus su programos diegimu bei naudojimuosi susijusius klausimus. Taip pat suteikiama galimybė nemokamai naudotis mokyklos parengta mokomąja medžiaga.

Monika Kundelytė
Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
El. p. monika.kundelyte@bibliotekospazangai.lt, tel. +370 5 239 85 22

Save

Save

Save

Save

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-06-11