2022-05-30,      Naujienos

Kviečiame į tris projekto „Lidó Rico. Ištremti Rojai // Paraisos Expatriados“ parodas

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kartu su „Mindiuz“ meno galerija kviečia į žymaus menininko Lidó Rico iš Mursijos (Ispanija) trijų parodų projektą „Lidó Rico. Ištremti Rojai // Paraisos Expatriados“.

Parodos vyks Kaune, 2022 m. Europos kultūros sostinėje:
Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, birželio 6–26 d. paroda „Švenčiausioji / Santísima“.
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinyje, Taikos pr. 113b, birželio 6–30 d. paroda „Sizifas“.
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr.51, birželio 6–10 d. paroda „Piešiniai“. 

Parodos atidaromos birželio 6 d. 18 val. 

Lidó Rico (g. Mursija, 1968) skulptūrinėse instaliacijose naudoja materiją kaip kalbą, kaip refleksijos priemonę. Tam jis pritaiko savo kūną, išskirdamas veidą, kaip kūrybos formą. Tokiu būdu L. Rico kuria kūno, erdvės ir tarp jų kylančių prigimčių sampratas. Pagrindinė šio menininko darbų tema – žmogus. Istorijas žadinančių vaizdų kūrėjas L. Rico neslepia, kad šiuolaikiniam žmogui reikia maištauti, ir tai atskleidžia savo darbuose.

„Viskas, apie ką mums pasakoja Lidó Rico darbai, iš tikrųjų apie mus pačius, apie tai, ką turime viduje, ką matome ir ko nenorime matyti, ką jaučiame ir ko nenorime jausti, bet matant jo darbus tai liejasi ir iškyla... Lidó Rico yra vaizdų, pranešimų konstruktorius. Prasmės konstruktorius“, – apie Kaune pristatomą menininką rašo ispanų meno istorikas Juan-Ramón Barbancho.

„Gyvename baimės ir netikrumo kupinoje dabartyje, todėl turime maitintis viltimi ir užtikrintumu. Menas negali gyventi atsukęs nugarą į kontekstą, kuriame jis gimė, nes jo pareiga – padėti pašalinti nežinomybę ir pridėti naujų perspektyvų, užpildančių mus tikėjimu, žiniomis ir optimizmu“, – teigia kūrėjas, nevengiantis mesti iššūkių, pasakoti apie nepatogų, neįmanomą gyvenimą. Daugelyje jo darbų ryškiai užfiksuota kančia, užsimenama apie paslėptas emocijas, jausmų įvairovę ir sudėtingumą.

Jau kūrybinio kelio pradžioje L. Rico siekė kurti tokį meną, kurį galėtų suprasti visi, nesvarbu, gyvenantys Europoje, Azijoje ar Amerikoje. Menininko įsitikinimu, interesai sutampa, tad jo darbai suvokiami kiekvienoje šalyje. Šis apibendrinimas regimas ispano kaukolių serijoje. Jo kūrinyje „Švenčiausioji/Santísima“ regimos daugybė kaukolių sugrąžina mus į meno istoriją, kurioje vaizduojami su jomis, kaip su atgailos simboliu, ar į baroko paveikslus, kuriuose tapyti gyvenimo malonumai, turto, muzikos, gėlių laikinumo grožis, ginklų galia ir privilegijos, smėlio laikrodžiai ir kaukolės, kaip laiko baigties ir trapumo simbolis.

Parodoje „Sizifas“, kuri bus eksponuojama „Berželio“ bibliotekoje, kūriniai, galima sakyti, „išeina“ iš sienų. Menininko ranka laiko Angelą, kuris žiuri į veidrodį: šiuolaikinis menas, L. Rico požiuriu, turi atspindėti tikrovę, turi buti jos pranašu. Šie kūriniai primena skaistyklos ar paskutiniojo teismo scenas, paprastai eksponuojamas bažnyčiose ir muziejuose. Keičiant pedagoginę ir katechetinę šių paveikslų idėją, šio kūrėjo darbai turi tikslą nukreipti mus į tą patį jausmą.

Šilainiuose, parodoje „Piešiniai“ – autoriaus pirštų atspaudai. Pirštai tampa teptuku, kuriuo menininkas virtuoziškai piešia krauju ar kava. Nepaisant priemonių, diskursyvinė ašis visuomet išnyra iš to paties sūkurio – iš savęs. Rašaluoti pirštai glosto paviršių, raižydami svaiginančio pasivaikščiojimo kontaktą, ir braižo tol, kol atsiranda piešinys.

Parodų organizatoriai: kuratorė Ina Mindiuz ir Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, projektą remia Mursijos miesto tarybos Kultūros departamentas. Mecenatas – „Bodegas Luzón“.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Dizainas be pavadinimo - 2024-02-27T140236.522

Renatos Širvinskienės poezijos rinkinio-fotoalbumo „Smėlio laiptais“ pristatymas

Kovo 14 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks Renatos Širvinskienės poezijos rinkinio-fotoalbumo „Smėlio laiptais“ pristatymas. „Ką darote pamatę kokią ...
Irklais web

Filmas „Irklais per Atlantą“

Kviečiame į filmo „Irklais per Atlantą“ peržiūrą, kuri vyks kovo 12 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Renginys skirtas Lietuvos ...
Apolonija web

Ginos Viliūnės knygos „Apolonija“ pristatymas

Kviečiame į Ginos Viliūnės knygos „Apolonija“ pristatymą, kuris vyks vasario 29 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57.   Renginį moderuos ...
Meditacija – savęs pažinimo ir palaikymo kelias web

Susitikimas „Meditacija – savęs pažinimo ir palaikymo kelias“

Kviečiame į susitikimą „Meditacija – savęs pažinimo ir palaikymo kelias“, kuris vyks kovo 5 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57.  ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-02-27