2019-09-24,      Naujienos

Kūrybinės atminties dirbtuvės „Vilijampolės litvakai“

Kviečiame į kūrybines atminties dirbtuves „Vilijampolės litvakai“, kurios vyks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinyje, A. Stulginskio g. 61, rugsėjo 26, spalio 3, 10, 17 d. 18 val.

Dirbtuvių metu aplankysime tokias vietas kaip buvusį Volfo Engelmano bravorą, keramikos dirbtuves, išlikusią sinagogą, domėsimės, koks buvo paprastų žydų gyvenimas Vilijampolėje, prisiminsime iš čia kilusius žydus, išgarsėjusius visame pasaulyje.

Dirbtuvių vadovas – istorikas, Gidas Deimantas Ramanauskas

Rugsėjo 26 d. „Vilijampolės Litvakai – istorijos kurėjai“
Sieksime pažinti kadaise iš Vilijampolės kilusius ar čia trumpam užklydusius litvakus, kurių darbai padarė įtaką Lietuvos ir Pasaulio istorijai. Aplankysime žydų religijai ir kultūrai svarbiausias vietas, esančias Vilijampolėje (sinagogas, jašivą ir kt.). Remdamiesi savo patirtimi ir įgautomis žiniomis kursime minčių žemėlapį.

Spalio 3 d. „Žydų gastronomijos tradicija“
Susipažinsime su žydiška gastronomijos tradicija ir jos poveikiu Lietuvos gastronomijai. Bandysime išsiaiškinti, ką reiškia žodžiai košerinis, chala, beigelis, foršmachas, šabas, chanuka ir t.t. Kartu su Kauno žydų bendruomenės nariais degustuosime tradicinius žydų patiekalus.

Spalio 10 d. „Jeigu savo vaiko neišmokysi amato – išmokysi jį vogti“
Susitikime pažvelgsime į žydų švietimo sistemą ir jos įstaigas, veikusias Vilijampolėje (senoji ir naujoji ješivos, mergaičių ir berniukų mokyklos). Galėsime savo rankomis pramokti amato, kurio pagalba žmonės pragyvena, suprasti, kaip jie jautėsi, ką patyrė. Į amato subtilybes įsigilinti mums padės keramikės, dirbančios „Kitoje Neries pusėje“ – keramikos dirbtuvėse, kurios veikia nuo 1944 m.

Spalio 17 d. „Vilijampolė žydų akimis“
Susitikimo metu skaitydami žydų atsiminimų apie Kauną ir Lietuvą ištraukas bandysime suprasti kokį miestą jie matė. Geriau suprasti to meto žydų gyvenimą mums padės svečiai iš Kauno žydų bendruomenės.

Partneriai: Kauno žydų bendruomenė, Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, Kauno Dailės Gimnazija, Kaunas IN Tourism.

Dirbtuvės rengiamos įgyvendinant projektą „Žydų paveldas Kaune“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos tel. 22 23 57 arba el. p. renginiai@kaunas.mvb.lt

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2021-12-06