Pasirinkite savo biblioteką
2020-09-07,      Naujienos

Konkurso „Kaunas Photo Star“ finalininko Hannes Jung paroda „Vilkas čia“

Nuo rugsėjo 3 iki spalio 10 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, veikia tarptautinio konkurso „Kaunas Photo Star“ finalininko Hannes Jung (Vokietija) paroda „Vilkas čia“. 

Autorius apie parodą:

„Per pastaruosius 200 metų vilkai Vokietijoje beveik išnyko. Dabar šie gyvūnai vėl klajoja po miškus, pievas ir kaimus, pamažu priartėdami prie miestų. Nepaisant to, jie pasirodo retai, o nuo jų sugrįžimo nebuvo nei vieno atvejo, susijusio su vilkų agresija žmogaus atžvilgiu. Vis dėlto žmonės bijo vilko. Kyla klausimas, kodėl taip yra. Šioje nuotraukų serijoje gyvūnai naudojami kaip identifikacija ir demarkacija: yra žmonių, kuriuos džiugina vilkų sugrįžimas, yra žmonių, kurie juos suvokia kaip grėsmę. Atsiranda tėvų, nenorinčių leisti savo vaikams žaisti miške, ir gyvulių augintojų, kurie nenori, jog jų auginami gyvūnai būtų nužudyti arba apgauti vilko. Mano nuotraukos rodo vietas, kuriose buvo aptikti vilkai. Čia vilkas gyvena, čia vilkas maitinasi, čia vilkas mirė, čia vilkas buvo nušautas. Šiose vietose žmogus ir vilkas vėl turi gyventi kartu. Kieno tai teritorija? Kas čia gali gyventi netrukdomai ir lakstyti aplink, o kas turėtų likti nuošalyje? Galiausiai, kas tai nusprendžia? Mano nuotraukose nematote jokių vilko pėdsakų. Nuotraukos liečia socialinių pokyčių temas, tokias kaip globalizacija, kaimų išnykimas ar energijos apykaita: pokyčiai, kurie gąsdina žmones, turbūt yra daug sunkiau suvokiami nei pats vilkas. Šalia savo nuotraukų rodau laikraščių ir žurnalų puslapius, kuriuose buvo publikuojami straipsniai apie vilką. Aš ištryniau visus žodžius, išskyrus straipsnio antraštę ir vietą, kurioje aprašomas vilkas. Tokiu būdu siekiu atkreipti dėmesį į žiniasklaidos aprašomos ir tikros situacijos neatitikimus.“

Parodą aplankyti kviečiame I–V 9–19, VI 10–16. 

Daugiau informacijos tel. (8 37) 22 04 61. 

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis tarptautinis fotomeno festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Nuo 2004 m. festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Šviesos raštas“. Festivalis yra vienas iš strateginių tarptautinių meno renginių Lietuvoje.

KAUNAS PHOTO finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: Kauno savivaldybė, Epson.
Informacinis rėmėjas: LRT.
Partneriai: Kaunas Gallery, Kauno miesto muziejus, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Kaunas Cultural Centre of Various Nations – Kauno Įvairių Tautų Kultūrų Centras, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas).
Lauko parodų rėmėjas: MB ” Kauno želdiniai”.

www.KaunasPhoto.com

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-09-28