2020-10-23,      Naujienos

Knygos „Tylios širdys“ apžvalga

„ – Jos pradeda vaidinti. Išmoksta meluoti. Galiausiai visa tai, – Farida pliaukštelėjo Livai per galvą, po to per krūtinę, – galvą, širdį – paverti į akmenį arba ledą.“

2001-ieji metai Pakistane. Išsilavinusios, tačiau nepriteklių kamuojamos šeimos dukra Farida ištekinama už įtakingo afganistaniečio sūnaus Gulo. Šis negali prieštarauti tėvui, tačiau dirbanti ir save lygia vyrui laikanti nuotaka nebuvo jo svajonė. Košmaruose pasirodantys vaikystės prisiminimai iš Kabulo, kai visa šeima turėjo bėgti iš karo niokojamų namų, nežadėjo Gului ramaus ir saugaus šeimyninio gyvenimo, tačiau po truputį užkariauta žmonos meilė ir pagarba suteikė neįtikimos drąsos priimant itin sudėtingus sprendimus bei sprendžiant naujai prasidėjusio karo akivaizdoje kylančias problemas.

Tuo metu kitame pasaulio gale, Filadelfijoje, gyvena iš pažiūros laimingi ir sėkmingi Martinas ir Liva. Besipainiodami savo kiek pagražintos realybės voratinkliuose, jie po 2001-aisiais rugsėjo 11-ąją įvykdytų teroro aktų gauna galimybę keliauti į Afganistaną su humanitarine misija, kurios tikslas – šviesti moteris ir gerinti jų socialinę situaciją, mat karo metu netekusios tėvų ar vyrų maitintojų, jos yra priverstos ne tik elgetauti, bet ir pardavinėti save, nes darbo sąlygos joms paprasčiausiai nėra sudaromos.

Farida uošvio nurodymu imasi vertėjos darbo toje pačioje organizacijoje – teoriškai, įvertinant jos galimybes padėti šeimai, o iš tikrųjų, siekiant išgauti informacijos ir sužinoti amerikiečių planus Afganistano atžvilgiu. Čia ji sutinka Livą – moterį iš kito pasaulio – itin laisvą, tačiau ar tikrai laimingą?

Turbūt viena labiausiai pastaruoju metu sukrėtusių knygų, nes mums dažnai viskas, kas susiję su musulmonišku pasauliu, atrodo itin radikalu – imame itin garsiai rėkti apie lygias galimybes ir tai, kaip moterų teises riboja burkos bei nuolatinė kontrolė. Perskaitykite šių dviejų skirtingų moterų godas ir pagalvokite, kuri gi iš jų visgi buvo laimingesnė?

Gwen Florio „Tylios širdys“. Vilnius: Sofoklis, 2020, vert. Rasa Dirgėlė. 

Apžvalgą parengė vyresn. bibliotekininkė Simona Montvidaitė-Dirmienė.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-02-01