2023-03-17,      Panemunė

Knygos „Teofilius Matulionis. Laiškai“ pristatymas

Balandžio 28 d. 17.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje, Vaidoto g. 115, vyks knygos „Teofilius Matulionis. Laiškai“ pristatymas. Dalyvauja leidinio sudarytojas Vaidotas Žukas ir disidentas, publicistas Julius Sasnauskas OFM.

Vyskupo Teofiliaus Matulionio laiškų knyga – antroji iš šiam Lietuvos palaimintajam skirto leidinių ciklo, kurį organizuoja palaimintojo Teofiliaus Matulionio labdaros ir paramos fondas.

Sovietų sąjungos kalėjimuose, areštinėse, KGB rūsiuose, nuteistųjų paskirstymo punktuose vyskupas Teofilius praleido apie 16 metų. Kalėjimų laiškai iš Oršos, Vladimiro centralo ir Mordovijos invalidų namų sudaro šio epistolinio leidinio pagrindą. Vyskupo Teofiliaus rašytinis palikimas kupinas tikėjimo Dievu ir broliškos šilumos, labai žmogiškas, plačių interesų, jautrių pastabų.

Apie šimtas laiškų savo giminaičiams kauniečiams, dar šimtas laiškų kunigams, kalintiems sovietų Rusijos kalėjimuose, lageriuose, tremtyse arba jau grįžusiems į tarybų Lietuvą. Trečia vyskupo Teofiliaus raštų dalis – tai laiškai, pareiškimai, protestai ir pažymos įvairioms valdžios institucijoms grįžus į Lietuvą 1956 m.

Dalis knygoje „Teofilius Matulionis. Laiškai“ publikuojamų laiškų buvo gauta iš Kaune, Panemunėje, gyvenančios vyskupo dukterėčios Marijos Matulionytės-Bendoraitienės, taip pat iš jo pusseserės Uršulės sūnaus Teofilio Pilkos (1925–2019), kuris taip pat gyveno Panemunėje. Šiame Kauno rajone vyskupo broliai – Ūkio banke dirbęs Juozas Matulionis (1875–1955) ir Lietuvos kariuomenės majoras Jeronimas Matulionis (1897–1986) pasistatė namus savo šeimoms dar tarpukario Lietuvoje.

1955 m. balandžio 13 d. vyskupas Teofilius iš Mordovijos rašė dukterėčiai Marytei Matulionytei: ...būtų gerai sugrįžti nors kai pomidorai, obuoliai prisirps. Norėtųsi paragauti skanių vaisių, ypač nuo man auginamų kriaušaičių.

Kauniečiui krikštasūniui Mindaugui 1956 m. pradžioje vyskupas rašė: Su sveikata, ačiū Dievui, laikaus ant trejukės su minusu. O koks vienodas, pilkas ir nykus čia gyvenimas, pašaliniams mūsų naujienos neįdomios, vien apie vieną ir tą patį dalyką – kada ir kaip patekti į laisvę, grįžti į mylimą tėvynę, susitikti, pasimatyti su savaisiais ir tai – kuo greičiau.

Renginys skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

Daugiau informacijos tel. (8 37) 34 62 98.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Dizainas be pavadinimo - 2024-03-04T131756.329

Fotografijos darbų paroda „Istoriniai atspindžiai Kauno architektūroje“

Kovo 4–30 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A, veiks Kauno Algio Žikevičiaus mokyklos mokinių fotografijos darbų paroda „Istoriniai ...
Knygų klubas šančiuose coveris

Knygų klubo susitikimas

Kovo 21 d. 16 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7, vyks knygų klubo susitikimas. Jei negalite atsispirti knygų kvapui, o ...
Makrame

Makrame pynimo užsiėmimas

Kovo 20 d. 16 val. makrame pynimo užsiėmimas. Kviečiame visus norinčius mokytis makrame pynimo paslapčių. Užsiėmimai vyks kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį. Reikalinga registracija tel. +370 ...
Protų mūšis „Smegenų ringas“

Protų mūšis šeimoms „Smegenų ringas“

Kovo 27 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, V. Krėvės pr. 97A, vyks protų mūšis šeimoms „Smegenų ringas“. Kviečiame suburti ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-03-04