2023-05-25,      Naujienos

Knygos „Rūmų dama: nepaprastas mano gyvenimas karūnos šešėlyje“ apžvalga

Kai gegužės 6-ąją Jungtinėje Karalystėje buvo karūnuotas Karolis III, tikiu, ne vienam rūpėjo palakstyti po karališkuosius sodus ilgiau bei panarstyti monarchų gyvenimą nuodugniau, tad šiandien siūlau atsiversti tikrus praeities liudijimus - Anne Glenconner pasakojimą apie tai, ką reiškė būti rūmų dama. Patikėkit, efektingos pareigos, efektingas ir gyvenimas. Buvo vietų, kai skaičiau ir netikėjau, kad taip gali būti. Kad taip galima gyventi. Ir kur kur, karališkoje aplinkoje! Ne paprasti žmonės, oi ne paprasti čia susirinkę - nuo ekstravagancijos pliūpsnių iki „normalumo“ paieškų...savitais būdais. Labai įdomu, tikrai.

Pasakojimas parašytas sklandžiai, įtraukiančiai, gana nuosekliai ir atvirai. Jau vien ko vertas damos medaus mėnuo - čia kone atskiras pasaulis, įstrigęs galvoje tarsi iš fantastikos srities. Išties, juk įdomu praverti užuolaidas į „kito lygio“ gyvenimus, pamatyti šimtmečio reginį (Elžbietos II karūnavimą) žengiant tiesiai karalienei už nugaros, susipažinti su kai kuriais istoriniais veikėjais asmeniškumo kupinu žvilgsniu bei sudalyvauti pribloškiančio lygio puotose. O šių dienų kontekste, manau, tokius atsiminimus tik dar smalsiau tyrinėti. Juk jau turime su kuo palyginti.

Perskaičiau Rūmų damą ir, kad ji išlįstų iš to karūnos šešėlio, įteikiau asmeninę karūną - geriausios mėnesio knygos. Tai pasakojimas iliustruotas nuotraukomis bei „įgarsintas“ lietuviškai, jau ne kartą mano liaupses susirinkusios, Ievos Sidaravičiūtės vertimu.

REKOMENDUOJU, jei mėgstate tikras istorijas, tikrų gyvenimų atsiminimus. Siūlau, jei norisi paklaidžioti karališkosios šeimos ryšių labirintais, jei nebijote gausybės pavardžių (o gal kaip tik - jums čia pliusas?) ir jei norite pagyventi kurį laiką it tikra rūmų persona. Su nuotraukomis!

NEREKOMENDUOJU, greičiau nepatariu, jei niekada anksčiau nė trupučiu nesidomėjote karališkąja šeima - gali būti, kad ši knyga pasirodys šiek tiek per sudėtinga. Čia išties gausu pavardžių ir informacija ne romano, o asmeninių prisiminimų formatu.

Anne Glenconner „Rūmų dama: nepaprastas mano gyvenimas karūnos šešėlyje“. Vilnius: BALTO, 2021, vert. Ieva Sidaravičiūtė.

Apžvalgą parengė vyresnioji bibliotekininkė, tinklaraščio „Pelėdos skaitiniai“ autorė Viktorija Lukoševičienė.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Petraitytė

Neringos Petraitytės tapybos ir akvarelių paroda „Pastebėjimai“

Birželio 1 – liepos 31 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Aušros“ padalinyje, Aušros g. 37, veiks Neringos Petraitytės tapybos ir akvarelių paroda „Pastebėjimai“. Parodą ...
vasara su knyga 2023

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia atrasti knygas, kurios (pa)tinka

„Skaitymas tau tinka!“ – šių metų šūkiu tikina Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, ir vėl skelbiančios kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“. ...
Kalniečių parko skaitykla web

Kalniečių parko skaityklos atidarymas

Kauniečių pamėgta Kalniečių parko skaitykla grįžta antrajam sezonui. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į skaityklos atidarymą, kuris vyks birželio 1 d.   Nuo 11 ...
Robotika2.Tado Žalionio nuotr.

Nemokami robotikos užsiėmimai

Birželio 8, 15, 22, 29 ir liepos 13, 20, 27 d. 15–19 val. kviečiame į nemokamus robotikos užsiėmimus 8–12 metų amžiaus vaikams, kurie vyks Kauno ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-05-31