Pasirinkite savo biblioteką

Knygos „Jie nežino, ką daro“ apžvalga

Ši visiškai man negirdėto rašytojo Jussi Valtonen knyga buvo kažkas tokio įdomaus, keisto ir neapčiuopiamo. Galbūt tuo dvelkia visa skandinavų literatūra?

Perskaičiusi šią knygą susimąsčiau, koks vis dėl to yra trumpas ir laikinas mūsų visų gyvenimas. Kūrinys man tiesiog alsuote alsuoja tikra šeimos drama, kai visiškai du skirtingi žmonės susieja savo gyvenimus nežinodami, ko tiksliai iš jo nori ir dėl ko tai daro, visiškai nepagalvodami, kad dėl padarytų klaidų, vėliau kentės vaikai.

Kadangi pats rašytojas yra psichologas, labai jaučiasi veikėjų charakterių analizavimas ir šiaip atrodo, kad visa knyga persmelkta nuolatinėmis kiekvieno veikėjo savęs paieškomis.

Kas buvo labai keista skaitant šį kūrinį, ko nerasdavau kituose, kad gausu biologijos, aplinkosaugos, medicinos, farmacijos, religijos, psichologijos, naujausių technologijų žinių, kurios taip susitapatina su pačia istorija, kad nepajauti, kad skaitai grožinį ir tuo pačiu lyg ir mokslinį kūrinį. Būtent tokios savybės padaro jį savitai įdomiu, išbaigtu ir ištobulintu iki menkiausių smulkmenų.

Man tai – kūrinys, kuris dvelkia tikra skandinaviška dvasia. Jei norite paskaityti apie tikrą šeimos santykių dramą, kuri aprėpia kultūrų ir religijų skirtumus, dviejų kartų santykius, meilės ir nusivylimų išgyvenimus, dvasios sutrikimus, akademinės karjeros problemas, tai nuoširdžiai rekomenduoju. Viskas, kas aprašyta šioje knygoje atrodo lyg nesuvaidinta ir tikra kaip realiame gyvenime.

Jussi Valtonen „Jie nežino, ką daro“. Vilnius: „Alma littera“, 2017, vert. Aida Krilavičienė.

Apžvalgą parengė Jurgita Čepaitė, tinklaraščio Mamos Pelėdos Užrašai autorė. 

Knygą galite rasti portale ibiblioteka.lt. Visomis portalo paslaugomis galima naudotis prisijungus prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu. Video instrukciją, kaip naudotis portalu galite rasti čia.

Daugiau knygų apžvalgų galite rasti čia

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-04-08