Ketvirtadienio vakaro pasivaikščiojimas: Postmodernizmo architektūra Šiaurės Žaliakalnyje

VšĮ „Pelėdų kava“ ir Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių padalinys kviečia į vakarinį pasivaikščiojimą architektūros tema, šį kartą skirtą XX a. 9–10 dešimtmečių postmodernizmo stiliaus architektūrai, kurią galime atrasti ir mūsų Žaliakalnio šiaurinėje dalyje.

Dėmesio! registracija į šį renginį nereikalinga, tiesiog ateikite balandžio 13 d. 17.30 val. į Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių padalinį, Savanorių pr. 226.

Renginį pradėsime bibliotekoje glaustai pristatydami postmodernizmo architektūros istoriją pasaulyje, tarybinėje ir atgimusioje Lietuvoje bei Kaune – miesto projektavimo institutuose ir to laikotarpio Kauno gatvėse, pastatuose.
Žaliakalnyje taip pat galime rasti šio braižo visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų – čia juos kūrė žinomi architektai A. Paulauskas, S. Beiga, E. Miliūnas, A. Karalius ir kiti.
Ekskursiją konsultuoja architektūros mokslų daktaras, architektas Martynas Mankus, apgynęs disertaciją tema „Postmodernizmo idėjų raiška XX a. pab. – XXI a. pr. Lietuvos architektūroje”.
Postmodernizmo stiliaus pastatų pasivaikščiojimo metu ieškosime ir juos atrasime Savanorių prospekte, Partizanų, Birželio 23-osios, Žeimenos, P. Lukšio gatvėse. Pasivaikščiojimą planuojame pabaigti prie buvusio „Eigulių“ kino teatro.
Iš pasivaikščiojimo grįšite praturtėję žiniomis apie tai, kokia buvo XX a. 8 -10 deš. iškilusi postmodernizmo stiliaus architektūrą, kokia jos estetika ir savybės, kaip „sumedžioti“ PoMo stiliaus pastatus mūsų mieste ir kelionių metu.
„Pelėdų kava“ per 2021 - 22 m. surengė per 30 pasivaikščiojimų po Žaliakalnį. Renginių ciklą remia ir palaiko VšĮ „Gražinkime Kauną“.
Renginio metu galite būti filmuojami ar fotografuojami.
Renginio koordinatorius – gidas Jonas Oškinis.
Daugiau informacijos - 8 612 49866, peledu.kava@gmail.com

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Irklais web

Filmas „Irklais per Atlantą“

Kviečiame į filmo „Irklais per Atlantą“ peržiūrą, kuri vyks kovo 12 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Renginys skirtas Lietuvos ...
Irklais web

Filmas „Irklais per Atlantą“

Kviečiame į filmo „Irklais per Atlantą“ peržiūrą, kuri vyks kovo 12 d. 19 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Renginys skirtas Lietuvos ...
MKR 2024

Vilniaus knygų mugėje paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ nominantai

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2023“ pretendentai į apdovanojimus buvo paskelbti Vilniaus knygų mugėje. Jau devynioliktą kartą skaitytojai kviečiami rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas iš ...
senelė

Pasakų vakaras su seneliais

Kovo 7 d. 17.30 val. kviečiame senelius ir jų anūkus į pirmąjį „Pasakų vakarą su seneliais“, kurio metu močiutė Sigita skaitys Šarūnės Baltrušaitienės knygą „Kaip ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2024-02-27