2022-10-27,      Naujienos

Kauniečiai kviečiami pažinti senąsias lietuvių žaidimų tradicijas

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jau trečius metus iš eilės kviečia kauniečius į kūrybines dirbtuves „Etnosodas“. Šį kartą čia laukiami visi, norintys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir susipažinti su tradiciniais amatais bei senaisiais žaislais ir žaidimais. Iki pat Kalėdų kiekvieną savaitę bibliotekos padaliniuose vyks skirtingi užsiėmimai – lopšinių ir žaidinimų grupė patiems mažiausiems, folkloro grupė šeimoms su jau ūgtelėjusiais vaikais bei tautodailininkų vedamos žaislų dirbtuvės.

Šeimos su mažyliais iki 3 metų laukiamos Žaislotekoje (bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26) – čia trečiadieniais 10.30 val. jos kviečiamos mokytis lopšinių, žaidinimų, mylavimų, dainelių, ratelių ir visko, kas žadina vaiko vaizduotę, padeda jam pažinti pasaulį, teikia bendravimo džiaugsmą, lavina kalbą ir klausą. Dainuoti ir žaisti padės Nijolė Grivačiauskienė ir Laima Stankevičienė, šeimos mokyklėlės „Tindi rindi triuška“ įkūrėjos. Užsiėmimai vyks lapkričio 9, 16 ir 23 d.

Žaislotekoje taip pat vyks ir folkloro dirbtuvės šeimoms su vyresniais kaip 3 metų vaikais, kurias ves folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas. Jis supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų. Užsiėmimai vyks šeštadieniais, spalio 29, lapkričio 12, 19, 26, gruodžio 3 d., 11 val.

Bibliotekos Girstupio padalinyje (Kovo 11-osios g. 24) vyks dirbtuvės, kurių dalyviai bus kviečiami mokytis gaminti įvairius žaislus, naudojant senųjų amatų technikas. Pirmosios dirbtuvės vyks lapkričio 3 d. 17.30 val. ir lapkričio 5 d. 12 val., jose tautodailininkė Inga Semaškienė mokys gaminti molinius švilpukus. Kitų dirbtuvių dalyviai, kartu su patyrusiais amatininkais, mokysis tapyti vilkelius, gaminti dūdeles, pinti lėles, gaminti žaislus ir šventinius papuošimus. Užsiėmimas skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 3 metų. Renginys nemokamas, reikalinga registracija tel. (8 37) 45 74 65 arba el. paštu girstupis@kaunas.mvb.lt

Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, nėra būtini dainavimo ar muzikavimo įgūdžiai – svarbu smalsumas ir noras pažinti senąją kultūrą bei atrasti jos vertę ir naudą savo kasdieniame gyvenime. Dalyviai gali lankyti visus užsiėmimus arba ateiti pasirinktinai tada, kada norisi. Visi renginiai nemokami.

„Etnosodas“ – tai jau trečius metus Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje kuriama atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima.

 

Projektą „Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas: senieji žaislai ir žaidimai“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrija, VšĮ „Veiklų erdvė“, VšĮ „Žaislų muziejus“.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

3d kalėdos

Dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“

Gruodžio 6 d. 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“. Užsiėmimo dalyviai specialia programa galės ...
Paveiksliukas su logo 2020

Informacija apie bibliotekos darbo laiką

Informuojame, kad gruodžio 8 d., penktadienį, biblioteka dirbs iki 17 val.  Atsiprašome už nepatogumus. 
žaislotekos gimtadienis web

Žaislotekos gimtadienis. Grupės „Knygų vaikai“ koncertas

Pirmoji Kaune Žaisloteka švenčia penktąjį gimtadienį! Kviečiame jį paminėti nuotaikingame grupės „Knygų vaikai“ koncerte, kuris vyks gruodžio 9 d. 14 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios ...
Etnosodas meduoliai web

Meduolių dekoravimo dirbtuvės

Kviečiame į meduolių dekoravimo dirbtuves, kurios vyks gruodžio 9 d., šeštadienį, 11 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26.   ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-12-05