Kviečiame į kardinolo Sigito Tamkevičiaus knygos „Priespaudos, kovos ir nelaisvės metai: 1968–1988“ pristatymą, kuris vyks balandžio 27 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18.
Pokalbį moderuos istorikas Arūnas Streikus.
Atskira knyga išleistus iki šiol nepublikuotus kardinolo Sigito Tamkevičiaus dienoraščius „Priespaudos, kovos ir nelaisvės metai“ istorikas Arūnas Streikus prilygina aštraus siužeto trileriui. Kaip sako pats kardinolas, knygoje jis bandė kuo tiksliausiai parodyti 1968–1988 priespaudos ir kovos metus. Visa tai, ką skaitytojas užrašuose-dienoraštyje ras, yra faktai: vardai ir pavardės ne tik žmonių, kurie sovietmečiu kentėjo ir kovojo, bet ir vykdžiusių priespaudą arba talkinusių priespaudos nešėjams.
„Tikiu, kad išaušus Lietuvos laisvės rytui ne vienas iš paminėtų žmonių pasikeitė, kai kurie gal net padarė atgailą. Todėl nemeskime į juos pasmerkimo akmenų: nežmoniškos sistemos jie buvo sužeisti labiau, nei tie, kurie kentėjo ir kovojo“, – kviečia knygos autorius.
Skiriama „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ metams.
Renginys – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programos dalis.
Renginio metu vyresniems kaip 6 m. lankytojams rekomenduojama dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.
Renginys fotografuojamas.