Pasirinkite savo biblioteką

Jurgitos Rancevienės personalinė tapybos darbų paroda „Paslapčių kambarys“

Vasario 10–28 d. Šilainių padalinyje, Baltų pr. 81, veiks dailininkės Jurgitos Rancevienės personalinė tapybos darbų paroda „Paslapčių kambarys“. Tel. (8 37) 23 88 40. 

Tapytojos J. Rancevienės kūryba išsiskiria temų ir stilių įvairove. Autorė savo kūryboje nėra statiška, ji ieškanti, eksperimentuojanti. Dailininkės kūrybinę stilistiką geriausiai charakterizuoja trys skiriamieji bruožai – ekspresyvi raiška, figūratyvumas ir koloristinė įvairovė.

„Akys nemato, jei širdis joms liepia apakti“ (Seneka)

Autorė pasakoja, kad gilus savęs pažinimas išvalo ego ir išplečia empatiją. Atrandi, kad svarbu tik tai, kas tikra, nesumeluota, širdinga. „Paslapčių kambarys“ gimė po dailininkės savirefleksijos, susikaupimo. „Visi mes esame savo gyvenimo herojai ir personažai. „Paslapčių kambarys“ – tai atvira ir šaržuota mūsų virsmų, laimės, skausmų vizualizacija. Tai neparašytos, bet man priimtina išraiškos forma ištapytos emocijos, būsenos, aprengtos mistišku pasakų, sakmių bei legendų rūbu. Svarbi užkoduota spalvos reikšmė ir judesio bei grimasų kalba, kur realybė susipynusi su fantazijomis ir sapnais. Šiame cikle, kurio pabaigos kol kas nematau, tik pradžią, pasakoju savas ir svetimas istorijas“, – teigia autorė.

Tapybos darbų ciklą „Paslapčių kambarys“ autorė priskiria figūratyviniam ekspresionizmui. Šio ciklo darbuose autorė jungia kelis kultūrinius klodus: piešinio figūratyvumą papildo ironiškos šaržo detalės, pasakojama istorija mistifikuojama, sudvigubintas portreto vaizdas žiūrovui kelia pagundą lyginti, svarstyti.

Žvelgdamas į paveikslus jauti, lyg būtum patekęs į mitinę karaliaus Mino karalystę. Tai tarsi vaizdiniai iš sapnų, gyvenimo paslapčių kambariai, pakitusios dvasinės pusiausvyros. Supaprastinta, išgryninta scena. Žaisminga tapymo maniera, šešėliavimo vengimu, ar net vaizduojamų objektų plokštumu autorė sustiprina perteikiamų scenų jautrumą. Faktūra, turtingos drobės, plokščios figūros kontrastuoja su realistiškai ištapytais portretais, kurie priartina žiūrovo sąmonę prie mistifikuotų istorijų galimo realumo.

Paveiksluose kuriama nuotaika labai nuoširdi, persunkta melancholijos ir seksualumo. Temose pasirinktos spalvos ir kontrastuojantis koloritas visiškai nevaržo dailininkės. Lakonišku ir gruboku potėpiu autorė kuria scenas, kupinas aistros, begalinės meilės, nenusakomo skausmo, vienatvės. Šaltais spalvų tonais perteikti praradimai, išsiskyrimai, skausmas ir neviltis; vaizduojami kūnai viduje sustingsta, tampa tarsi bekraujais. Darbuose vaizduojamas mistinis personažas „vyras – moteris“ žmogus, kuris kūnu atvirai rodo savo dviprasmį seksualumą. Aiškiai atskirtos sielos būsenos, nuimtos apsimetėlių kaukės. Scenos bėga žiūrovo vaizduotės ir pasąmonės koridoriais, nutempdamos vis į naują jausmų ir išgyvenimų labirintą.

Parodose dailininkė  aktyviai dalyvauja nuo 2009 metų. Jos darbai  2009 m. eksponuoti tarptautinėje MOYTOY menininkų bendruomenės parodoje „Fobija“, kurioje dalyvavo profesionalūs dailininkai iš 50 pasaulio šalių. Per pastaruosius šešerius metus dalyvauta jungtinėse parodose Kauno galerijose: “Balta”, “Aukso pjūvis”, “Parko galerijoje”, “Kauno paveikslų galerijoje”, Birštono kultūros rūmuose, Birštono Kurhauze ir kitur.

Personalines savo kūrybos parodas dailininkė yra surengusi Palangoje; Birštone: Sakraliniame muziejuje, “Tulpės sanatorijoje”, “Kurhauze”; Pakuonio bibliotekoje; Kaišiadorių kultūros rūmuose; Tytuvėnų regioninio parko centre; “Rūtų” galerijoje Klaipėdoje; “Parko galerijoje” Kaune; Vilniuje “Nacionalinėje Lietuvos teismų administracijoje”; LRT Lietuvos radijuje ir televizijoje. Dailininkė savo darbus eksponuja ir kitose viešose erdvėse. Taip pat dalyvauja ir aukcionuose; jos darbų yra įsigiję Lietuvos dailės kolekcininkai, Lietuvos scenos žvaigždės. Darbus įsigiję ir meno mylėtojai iš Jungtinės Karalystės, HonKongo, Jungtinių Amerikos Valstijų.

J. Rancevienė 1994 m. baigė Birštono vidurinę bei keturmetę Birštono dailės mokyklą. 1998 m. J. Vienožinskio kolegijos menų fakultetą, dailiosios odos specialybę.

Baigusi studijas 1996 – 2008 m. dailininkė nuolat dirbo vienuolikoje periodinių leidinių vaikams, kaip menine redaktore, komiksų, tekstų bei pasakų vaikams autorė. 2008 – 2011 žurnalistė ir fotožurnalistė periodinėje spaudoje.

Šiuo metu dailininkė ne tik aktyviai tapo, bet iliustruoja knygas vaikams bei dirba menine knygų redaktore. Nuo 2010 iki 2018 metų dailininkė iliustravo 14 knygų vaikams. Ji ir reprezentacinės knygos suaugusiesiems „Tai Lietuva“ dailininkė bei meninė redaktorė, 2013 (Leidykla „Terra Publica“).

Leidinio paieška

Bet koks žodis Pavadinimas Autorius Suvestinis katalogas

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2020-08-15