2019-03-05,      Projektai

„Jauskis geriau su knyga: skaitymas geresnei savijautai vyresniame amžiuje”

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka yra Lietuvos regionų bibliotekų asociacijos narė ir dalyvauja NordPlus Adult programos projekte „Feel better with a book: reading for well-being at an older age” / „Jauskis geriau su knyga: skaitymas geresnei savijautai vyresniame amžiuje” (NPAD-2016/10321).
Projekto tikslas – pagerinti visų projekte dalyvaujančių partnerių potencialą kuriant naujus senjorų tikslinio skaitymo ir biblioterapijos modelius, kurie juos įtrauktų į prasmingas rekreacinio mokymosi veiklas, padėtų išsaugoti proto aštrumą, palengvintų adaptaciją naujoje aplinkoje, padėtų įveikti psichologines problemas, kurias vyresniame amžiuje kelia socialinės problemos.
Projekto partneriai – Lietuva (Vilniaus miesto centrinė biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka), Švedija (Lidčiopingo miesto biblioteka), Latvija (Ventspilio miesto biblioteka) ir Estija (Pernu miesto biblioteka).
2017 m. gegužės 15–21 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos atstovai, pagal šio projekto mainų programą, dalyvavo stažuotėje Ventspilio miesto bibliotekoje. Stažuotės metu lankėmės miesto bibliotekose, pensionatuose, senelių ir vaikų namuose, dienos centre, aukštosios mokyklos bibliotekoje. Detaliau apie stažuotę.
Įgytos žinios ir patirtis: akivaizdūs Latvijos ir Lietuvos bibliotekų tinklo skirtumai ir ypatumai. Ventspilio miesto bibliotekai priklauso tiek informaciniai centrai ligoninėje, tiek akademinių bibliotekų padaliniai, mokyklų bibliotekos, senelių namų bibliotekos. Latvija turi gražią iniciatyvą – UNESCO nacionalinė komisija yra įsteigusi Skaitymo skatinimo nominaciją. Ją gauna aktyviai su skaitymo skatinimu dirbančios bibliotekos. Lankantis bibliotekose jaučiamas teigiamas miesto valdžios požiūris į kultūrą. Dauguma bibliotekų yra naujos, renovuotos ir erdvios. Akivaizdus Parvento bibliotekos šiuolaikinio pastato architekto ir dizainerių darbo derinys suteikia skaitytojui ir miesto svečiui jaukią ir netradicinę aplinką. Šioje bibliotekoje dirba 7 darbuotojai, įskaitant vedėją. Ligoninės biblioteka palatose aptarnauja ligonius kiekvieną savaitę nustatytomis dienomis ir valandomis.
Kuldygoje, žydų sinagogos pastate įkurta biblioteka, patraukė dėmesį savo autentiškumu, pastato architektūra, erdviomis patalpomis ir renginiams skirtu priestatu.
Visose bibliotekose stenduose prie įėjimo yra pateikiama miesto turizmo informacija. Tai yra savotiškas lankytojų traukos objektas, informuojantis apie miesto turizmą ir teikiamas paslaugas.
Nauda ir pritaikymas tiesioginiame darbe: supažindinti darbuotojus su vizito patirtimi, viešinti tarptautinę partnerystę, bendradarbiauti su galimais projekto partneriais, organizuojant projektines veiklas mūsų bibliotekoje. Plėsti užsienio partnerių kontaktus. Renovuojant bibliotekas ir organizuojant bibliotekų veiklą, pritaikyti užsienio bibliotekų idėjas ir iniciatyvas.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

3d kalėdos

Dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“

Gruodžio 6 d. 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“. Užsiėmimo dalyviai specialia programa galės ...
Paveiksliukas su logo 2020

Informacija apie bibliotekos darbo laiką

Informuojame, kad gruodžio 8 d., penktadienį, biblioteka dirbs iki 17 val.  Atsiprašome už nepatogumus. 
žaislotekos gimtadienis web

Žaislotekos gimtadienis. Grupės „Knygų vaikai“ koncertas

Pirmoji Kaune Žaisloteka švenčia penktąjį gimtadienį! Kviečiame jį paminėti nuotaikingame grupės „Knygų vaikai“ koncerte, kuris vyks gruodžio 9 d. 14 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios ...
Etnosodas meduoliai web

Meduolių dekoravimo dirbtuvės

Kviečiame į meduolių dekoravimo dirbtuves, kurios vyks gruodžio 9 d., šeštadienį, 11 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26.   ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-12-05