Ir sniegas, ir žiedai...

Eglės Jesulaitytės tekstilės ir tapybos paroda

Šioje parodoje atskleidžiamas etnografijos ryšys su istorija, laiko tėkme, žmogaus likimu, jo ir aplinkos, atmosferos santykis. Žmogus tarsi inkliuzas gamtos toliuose – laiko horizonte.

Pakėlę akis į dangų, išvysime šimtus, o gal ir tūkstančius žvaigždžių... Bent jau taip atrodo. Tačiau kiek išties žvaigždžių galima iš žemės matyti plika akimi, be jokių papildomų priemonių?

Taip persipina žemės galimybės su dangaus beribiškumu.

Gal daugybėje skiaučių, o gal vientiso audinio gabale, įmanoma įsiūti meilę ir tiesą, kaip brangiausią inkliuzą, ar paslėptą ašarą, ar žėrintį brangakmenį. Ir teskleidžia tikėjimo grožį, teskelbia Dievo Kūrinijos didybę ir Jo begalinį džiaugsmą visiems.

Gali būti, kad man tai per sunkus uždavinys, bet jaučiu, kad be kūrybinių, laisvų minčių neišgyvenčiau. Kurti ir kovoti už laisvę visada dera – tai neša vaisių jei ne tuoj pat, tai kada nors vėliau, nenuspėjamais būdais.

O gal, tai Rojaus sodas, bet kur jis yra, kaip jį rasti. Kas paaiškins, atsakys – ar tai geografija, ar fizika, o gal metafizika.

Minties greičiu iš dangaus į žemę keliauja dienos ir darbai. Šimtmečiai – tik blyksniai Dievo ir Žmogaus sąmonėje, trapia būtimi persmelkta esmė už galimybių ribos, išskaidrinanti dienas, palengvinanti naktis.

Audinys – paveikslas, kaip ir poezija, daina dažnai išreiškia paslaptingas temas, – tai atsakas į skaudų likimą, bandymas rasti blogio įveiką, gyvenimo karūną.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Naujausi įrašai

Jotvingių mišios web

Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ pristatymas

Kviečiame į Sigito Gedos knygos „Jotvingių mišios“ sutiktuves, kurios vyks gruodžio 4 d. 17.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57.   Renginyje ...
Etnosodas meduoliai web

Meduolių dekoravimo dirbtuvės

Kviečiame į meduolių dekoravimo dirbtuves, kurios vyks gruodžio 9 d., šeštadienį, 11 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių g. 26.   ...
3d kalėdos

Dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“

Gruodžio 6 d. 12 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57, vyks dirbtuvės senjorams „Ruošiamės Kalėdoms su 3D“. Užsiėmimo dalyviai specialia programa galės ...
Etnosodas meduoliai web

Meduolių dekoravimo dirbtuvės

REGISTRACIJA SUSTABDYTA    Kviečiame į meduolių dekoravimo dirbtuves, kurios vyks gruodžio 9 d., šeštadienį, 11 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinyje, Raseinių ...

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2023-12-01