2022-05-10,      Naujienos

Hologramoje atgijęs Vincas Kudirka

Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos narių visuotinio susirinkimo metu Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka Lietuvos bibliotekininkų bendruomenei pristatė savo kurtas hologramas, kuriose prabyla Vincas Kudirka ir Jonas Jablonskis. 

Hologramos sukurtos projekto „Kudirka + Jablonskis. Atgimę hologramose“, finansuoto Lietuvos kultūros tarybos, metu. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka buvo viena projekto partnerių. 

Šio projekto tikslas – Zanavykijos nematerialaus kultūros paveldo populiarinimas, regiono kultūrinio tapatumo (identiteto) aktualizavimas per dvi stipriausias istorines asmenybes – Vincą Kudirką ir Joną Jablonskį, jų veiklos reikšmės ir įtakos, atkeliaujančios iš XIX į XXI amžiaus Lietuvą, akcentavimas, patrauklus XIX a. aktualijų pateikimas per inovatyvius šiuolaikinius sprendimus. Sukurtomis hologramomis siekiama prabilti į auditoriją V. Kudirkos ir J. Jablonskio asmenyse ir per jų dialogą atskleisti valstybės ir tautos vertybių kūrimo ir jų tvirtumo aktualumą, reikšmingą ne tik XIX amžiaus Lietuvoje, bet ir kuriant bei auginant dabartinę valstybę. O taip pat, skleisti žinią, kad valstybės kūrimas yra nuolatinis, dinamiškas procesas, nepriklausomai nuo laikotarpio, kuriame gyvename – kiekvienas iš mūsų ją kuriame savo darbais ir idėjomis.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2022-05-19