2022-04-29,      Panemunė

Gintauto Laurinavičiaus knygos „Slaptoji tualeto istorija“ pristatymas

Gegužės 11 d. 17 val. Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinyje, Vaidoto g. 115, vyks gydytojo Gintauto Laurinavičiaus knygos „Slaptoji tualeto istorija“ pristatymas. 

Mokslo populiarinimo knygoje „Slaptoji tualeto istorija“ gydytojas Gintautas Laurinavičius teigia, kad vienas žmogus per savo gyvenimą tualete praleidžia vidutiniškai apie pusantrų metų. Tai tokia pati svarbi gyvenimo dalis kaip valgis, tačiau apie tualeto reikalus kalbėti vis dar nejauku. Mes net prisigalvojame visokių epitetų, kaip antai „nykštukų kambarėlis“. Veltui taip drovitės, nes perskaitę šią knygą sužinosite be galo daug istorijos įdomybių. Gana raudonuoti!

Nežinote, ko tikėtis iš knygos tokiu intriguojančiu pavadinimu? Istorijos! Daug istorijos apie tualetus! Pavyzdžiui, ar žinote, kur buvo pirmasis viešasis tualetas mūsų šalyje? Ar girdėjote, kad Prancūzijos karaliaus Liudviko XVI sidabrinis naktinis puodas svėrė kelis kilogramus? Hm… Ar atspėtumėte, kur tuštinosi keli tūkstančiai Versalio rūmų tarnautojų? Juk ten nebuvo nė vieno tualeto!

Kuo su tuštinimusi susijusios prancūziškos plačiabrylių skrybėlių mados? Kokių žinių privalėjo turėti karaliaus Henriko VIII tualeto kėdės prižiūrėtojas? Kur savo reikalus atliko Lietuvos didikai ir kuriame dvare buvo įkurtas pirmasis tualetas, nuleidžiamas vandeniu? Kiek kainavo brangiausias istorijoje tualetas? Kokioje šalyje yra daugiausiai eksponatų turintis muziejus? Autorius Gintautas Laurinavičius knygoje „Slaptoji tualeto istorija“ atsako į visus šiuos klausimus! Tai išsamus, įdomus ir be galo šmaikštus leidinys. Knygos „Slaptoji tualeto istorija“ rengėjas juokauja, kad be maisto ir vandens tikrai galime išgyventi keletą dienų, tačiau pabandykite neiti į tualetą. Greitai paaiškės, kiek jūsų gyvenime svarbus šis procesas.

Knygoje surinkti ne tik įdomieji istoriniai faktai, bet ir informacija apie ligas ir jų prevenciją. Leidinį „Slaptoji tualeto istorija“ perskaitysite tarsi gerą romaną – su pasimėgavimu!

Gintautas Laurinavičius – profesionalus medikas, chirurgas, sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, mokslo populiarinimo žanro knygų autorius, skaitytojams jau pažįstamas iš leidinių „Didžioji vandens paslapčių knyga“ ir „Gydantis vanduo“.

Renginio metu vyresniems kaip 6 m. lankytojams rekomenduojama dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.
 
Renginys fotografuojamas.

Užsisakyti naujienlaiškį

Pageidavimai / atsiliepimai

Rekvizitai

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Laisvės al. 57, LT-44305 Kaunas

Įmonės kodas: 290145360

El. p. info@kaunas.mvb.lt

Tel. (8 37) 22 63 22

© 2018 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Visos teisės saugomos

Svetainė atnaujinta 2022-12-01